Facebook Nasıl Kapatılır Telefondan (Resimli)

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya ağı olmasına rağmen Facebook kullanıcıları bazen hesaplarını silmek isteyebilmekteler. Biz de telefonların daha sık kullanıldığını bildiğimiz ancak internet üzerinde bu işlemin telefondan nasıl yapıladığını anlatan pek site olmadığı için Facebook Nasıl Kapatılır Telefondan isimli bir rehber hazırladık.

Facebook nasıl kapatılır telefondan

Facebook Nasıl Kapatılır Telefondan

Facebook hesabınızı kapatmak için, Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma linkine tıklamalısınız. Ardından şifrenizi girmenizi isteyen bir sayfa gelecektir.

facebook kalıcı olarak hesap silme

Bu işlemin ardından tek yöneticisi olduğunuz gruplar, sayfalar ve uygulamalar sonsuza dek geri dönüşü olmayacak şekilde silinecektir.

[irp posts=”494″ name=”Facebook Arkadaş Listesi Gizleme”]

Ancak bunların yanı sıra diğer kişilerle olan konuşmalarınız, yapmış olduğunuz yorumlar görünmeye devam edecektir. Ancak artık profil fotoğrafınız ve profiliniz görünmeyecektir. Adınıza tıklayanlar hiçbir sayfaya yönlendirilmeyecektir.

Facebook 14 Gün Beklemeden Silme

Facebook size hesabınızı kapatma talebi gönderdikten sonra 14 gün süre tanımaktadır. Bu süre zarfı içinde Facebook‘a tekrar giriş yaparak hesabınızı geri açabilirsiniz. Fikrinizden vazgeçme ihtimaliniz olduğu için yapılan bu uygulama zorunlu bir uygulama olup 14 gün geçmeden  Facebook hesabınızın kalıcı olarak silinmesi mümkün değildir.

facebook nasıl dondurulur

Facebook Hesabı Dondurma

Facebook hesabınızı silmek yerine dondurmayı da tercih edebilirsiniz. Bu işlemin geri dönüşü vardır ve siz geri dönene kadar aynı şekilde kimse profilinize ve diğer bilgilerinize ulaşamayacaktır.

 

facebook hesap dondurma

facebook nasıl dondurulurÖncelikle hesabınızı dondurma linkine tıklamalı ve şifrenizi girmelisiniz. Ardından dondurma sebebinizi belirtip dondur demelisiniz.

facebook dondurma

Hesap dondurma işlemi geri dönüşü olan bir işlem olmasına karşın hesabınızı haftada bir kere dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz zaman tek yönetici olduğunuz sayfalar ve uygulamalar hesabınızı geri açana kadar yayından kaldırılacaktır.

One thought on “Facebook Nasıl Kapatılır Telefondan (Resimli)

  • 21 Ocak 2018 tarihinde, saat 21:44
    Permalink

    Teşekkürler çok yardımcı oldu telefondan tarif veren tek site sizsiniz

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın