Telefon Ekranını Televizyona Yansıtma (Kablosuz)

Son yıllarda akıllı televizyonların hayatımıza girmesinin ardından onlarca farklı özellik de hayatımızda yer almaya başladı. Bunların arasında telefonunuzun ekranını televizyona anlık olarak yansıtmak da bulunuyor. Bu yöntem telefonunuzun ekranıyla yerel bir canlı yayın yapmak olarak yorumlanabilir. İhtiyacınız olan tek şeyse sadece bir akıllı telefon, akıllı televizyon ve internet bağlantısı.

Telefon Ekranını Televizyona Yansıtma

Telefonunuz ve televizyonunuzu aynı wifi ağına bağladıktan sonra televizyonunuzda ekran kaynağı olarak yansıtma ekranını seçmeniz gerekmektedir. Bu özelliğin adı televizyonunuza göre değişiklik gösterebilir. Bunun daha rahat anlaşılabilmesi için konu ile ilgili bir video hazırladık. Ancak bazı modellerde bildirim panelinde yansıtma bölümü bulunmamaktadır. Bu cihazlar haberin devamında çözüm bulabilir..

Ekran kaynağınızı yansıtma ekranı olarak seçtikten sonra telefonunuzun bildirim panelinde bulunan ekran yayınlama seçeneğine tıklamanız gerekmektedir ancak Android 6, 7 ve 8 üzerinde bu seçenek bulunmamaktadır. Bu durumda şu uygulama sizin yansıtma sayfasına ulaşmanızı sağlayacaktır. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek olup start butonuna basmanız yeterlidir.

telefon ekranını televizyona yansıtma

Ardından videoda anlattığımız şekilde kablosuz görüntülemeyi etkinleştir butonuna tıklayıp telefonunuzu işaretleyerek yayınınıza başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın