İnstagram Beğenilerinde Çıkan İlk İki İsim Neye Göre Belirlenir

Tıpkı İnstagram hikayelerinin neye göre sıralandığı gibi en merak edilen konulardan biri de beğenilerde gösterilen ilk iki isimdir. İnstagram beğenilerinde çıkan bu ilk iki isim beğeni kısmında “ahmet, mehmet ve 124 kişi beğendi” şeklinde gönderinin altında yer alırlar.

instagram gönderileri beğenen iki isim

İnstagram Beğenilerde Çıkan İsimler Neye Göre

İnstagram‘ın öncelik verdiği en önemli konu kullanıcıların karşısına her zaman ilgi çekici içerikler sunmaktır. Herkesin ilgilendiği konu farklı olacağından dolayı bununla ilgili bir algoritma geliştirilmiş durumda. Bu algoritma sizin daha önce fotoğrafını beğendiğiniz, adını arattığınız, hikayesine baktığınız ve mesaj attığınız kişileri teker teker hafızasına kaydetmektedir. Bunlardan en fazla etkileşiminiz bulunan kişinin en ilginizi çekecek kişi olduğunu tahmin edilip bu kişilerin isimleri daha önde gösterilmektedir.

Buna kanıt olarak da herhangi bir fotoğrafı beğenen kişiler arasında sizinle alakası olan hiç kimse bulunmuyorsa beğenilerde iki isim çıkmayacak olup şu kadar kişi beğendi yazacaktır. Tıpkı görseldeki gibi;

İnstagram Beğenilerde Çıkan İsimler Neye Göre

İnstagram Beğenileri Neye Göre Sıralanıyor

İnstagram beğenilerindeki sıralama düzenli olmadığı zaman bu durumda size özel kullanıcılar öne çıkarılıyordur. Yani üstte olan kişiler sizin daha sık profilini ziyaret ettiğiniz, daha çok fotoğrafını beğendiğiniz ve etkileşimde bulunduğunuz kişilerdir. İnstagram bunların sizin daha çok ilginizi çekebileceğini düşünür ve üstte gösterir.

Daha Fazla Takipçi İçin Neler Yapılabilir

İnstagram‘da kullanıcıların en önemsediği konulardan biri de takipçi sayısıdır. Çünkü takipçinizin çok olması potansiyel olarak daha fazla beğeni alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Paylaştığınız fotoğrafın dikkat çekici ve güzel olması daha çok beğeni alacağınız anlamına gelir. Gönderileriniz beğeni aldığında keşfete çıkma ihtimaliniz artar.

Ayrıca yapmış olduğunuz paylaşımların hangi saatte yapıldığı da çok önemlidir. Genellikle gün sonuna doğru (19.00 – 21.00) atılan paylaşımlar daha çok beğeni almaktadır.

instagram takipçi arttırma yöntemleri

Son olarak da kendinizle ilgili paylaşımlar yapmanız ve güzel bir profil fotoğrafı seçmeniz sizin için yararlı olacaktır. Kullanıcıların sizin hakkınızda fikir sahibi olmasını sağlayan ilk içerik profil fotoğrafınızdır. Dilerseniz takipçi kazanmak için profil fotoğrafı nasıl olmalı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu daha fazla beğeni almanız ve beğenilerdeki ilk isim olarak çıkmanız için fayda sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın