İnstagram Hikayelerinde Link Paylaşmak

Ağırlıklı olarak fotoğraf paylaşma için kullanılan Instagram‘da günün birinde herkesin bir link paylaşmaya ihtiyacı olabiliyor. Kimi zaman bir video, kimi zaman bir internet sitesi linki atmak istesek bile maalesef ki Instagram buna izin vermiyor ve paylaştığınız linkler sıradan bir yazı gibi görünüp tıklanamıyor. Bu yüzden İnstagram tarafından hikayelerde link paylaşma özelliği yayınlandı. Bu şekilde bir bağlantı paylaştığınızda hikayenizi görüntüleyen kullanıcılar sayfayı yukarı sürükleyerek bağlantıya gidebiliyorlar. Ancak pek çok kullanıcı paylaşım yaparken bu özelliği bulamıyor.

İnstagram Hikayelerde Link Nasıl Paylaşılır

İnstagram hikayelerde link paylaşma özelliği neden yok
Örnek bir linkli paylaşım içeriği

Link paylaşımı yapabilmek için gönderinizi ekledikten sonra ekranı alta sürükleyerek paylaşım yapma alanını bulabilirsiniz. Ancak hikayelerde link paylaşabilmek için 10.000’den fazla takipçiniz olmak zorundadır. Aksi taktirde içeriklerinize ne yaparsanız yapın link ekleme özelliğini bulamayacaksınız. Bizim de bu kadar takipçili bir hesabımız olmadığı için ekran görüntüsüyle nasıl yapıldığını tarif edemiyoruz. Ancak bu konuda aranan soruların en önemli cevabı budur.

İnstagram Hikayeleri Nasıl Daha Fazla Kişiye Ulaşır

instagram hikayelerine link nasıl eklenir

Eğer hesabınız herkese açıksa hikayelerinizin daha fazla kullanıcıya ulaşması imkansız değildir. Yeni paylaşılan bir hikayenin keşfet bölümünde görüntülenmesi için öncelikle çok kişi tarafından görüntülenmesi gerekmektedir. Bu da daha fazla en basit daha fazla takipçiye sahip olarak sağlanır.

Bir Cevap Yazın