Whatsapp’ta Bir Mesaj İletilmeden (Tek Tik Olmadan) Silinirse Ne Olur?

Whatsapp’ta mesajlarda bulunan “Herkesten Sil” seçeneği henüz iletilmemiş mesajlarda geçerli olmadığı için bu mesajları henüz iletilmeden önce sildiğinizde sizin telefonunuzdan silinip karşı tarafa iletilir mi yoksa tamamen mi yok olur bunu inceleyeceğiz.

Mesajınız Karşı Tarafa Gönderilmeden Silinir

Mesajınız Karşı Tarafa Gönderilmeden Silinir

WhatsApp’ta bir mesajı iletilmeden silerseniz, mesaj hedef kişiye ulaşmadan direkt olarak silinir. Mesajın karşı tarafa iletilmesi beklenmeden WhatsApp sunucusundan silinir. Bu durumda, mesajı alan kişi mesajı göremez ve iletilmediği için herhangi bir bildirim de almaz.

Karşı Tarafa Ulaşmadığı İçin Okunmaz

İletilmeden silinen bir mesaj, karşı tarafa ulaşmadığı için okunmaz. Mesajın hedef kişiye ulaşması gerektiğinde, mesaj silindiği için karşı taraf hiçbir şekilde mesajın içeriğini göremez. Bu, mesajın gönderildiği gibi karşı tarafa teslim edilmeyeceği anlamına gelir.

Karşı Tarafa Herhangi Bir Bildirim Gitmez

Karşı Tarafa Herhangi Bir Bildirim Gitmez

WhatsApp’ta iletilmeyen bir mesaj silindiğinde, karşı taraf herhangi bir bildirim almaz. İletilmeden silinen bir mesaj olduğu için WhatsApp, hedef kişiye mesajın gönderildiğine dair herhangi bir bildirim göndermez. Bu da mesajın silindiği ve hiç var olmadığı izlenimini verir.

WhatsApp’ta bir mesajın iletilmeden (tek tik olmadan) silinmesi, mesajın hedef kişiye ulaşmadan silinmesini sağlar. Bu durumda, mesaj silindiği için karşı taraf mesajı göremez, okuyamaz ve herhangi bir bildirim almaz. Bu özellik, gönderdiğiniz mesajda bir hata yaptığınızda veya göndermekten vazgeçtiğinizde kullanışlı olabilir.

Ancak, iletilmeden silinen bir mesajın geri getirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, mesajlarınızı göndermeden önce dikkatlice kontrol etmek ve düşünmek önemlidir. Yanlışlıkla gönderilen ve iletilen bir mesajı silmek için “herkesten sil” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın