Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2024 (Hem Android Hem iPhone)

WhatsApp, çevrimiçi mesajlaşma platformunda herhangi bir sohbeti veya mesajı silmenize olanak tanır. Ancak, önemli bir WhatsApp mesajını veya sohbetini yanlışlıkla silerseniz veya cihazınızı sıfırlarken veya değiştirirken istemeden kaybederseniz, bu tür mesajları ve medyayı kurtarmak zor olabilir. Bu yazıda, Android cep telefonlarında ve iPhone’larda WhatsApp’ta silinen mesajları veya medyayı nasıl geri yükleyeceğiniz, kurtarma için WhatsApp hesabınızın yedeğini nasıl oluşturacağınız ve daha fazlası hakkında bilgi vereceğiz. Başlayalım!

Android’de silinen WhatsApp mesajlarını Google Drive aracılığıyla geri yükleme

Konuyla ilgili tüm adımları aşama aşama gösterdiğimiz videomuzu da izlemeyi tercih edebilirsiniz. Yazılı ve görsel rehber için sayfanın devamına göz atın.

Android kullanıcıları, WhatsApp sohbet geçmişlerinin yedeğini Google Drive’da günlük, haftalık veya aylık olarak oluşturabilirler. Bu, silinmiş veya eksik WhatsApp mesajlarını kurtarmak için kullanılabilir; ancak, seçilen otomatik yedekleme süresi içinde. Sonraki yedeklemeden önceki tüm sohbetler kaybolacaktır.

Adım 1: WhatsApp’ı Android cihazınızdan kaldırın ve ardından Play Store’dan yeniden yükleyin.

Google Drive aracılığıyla WhatsApp'ta silinen mesajları kurtarma

Adım 2: Şimdi uygulamayı açın ve Kabul et ve devam et düğmesini seçin. Bundan sonra, tercih ettiğiniz dili seçin.

Adım 3: Oturum açmak için kayıtlı WhatsApp numaranızı girin. Doğrulama için aynı numaraya gelen SMS’i yazın.

whatsapp silinen mesajları geri getirme programı

Adım 4: Doğrulamadan sonra, sohbet yedeğinizi Google Drive’dan geri yüklemek için bir uyarı alacaksınız. Kurtarma işlemini başlatmak için Geri Yükle’ye dokunun.

whatsapp bir sene önceki mesajları geri getirme

Adım 5: Başlatma tamamlandıktan sonra, kullanıcı adı gibi ayrıntılarınızı doldurmak için Sonraki’ye dokunun. İşiniz bittiğinde, sohbetler ekranına yönlendirileceksiniz.

WhatsApp, fotoğraf, video, belge ve daha fazlası dahil olmak üzere medya dosyalarını Android akıllı telefonunuza arka planda indirmeye devam edecektir.

Android’de Silinen WhatsApp mesajlarını sohbet yedekleme aracılığıyla kurtarma (Google Drive Yoksa)

Google Drive’da sohbet geçmişiniz yoksa, WhatsApp otomatik olarak yerel yedek dosyanızdan aynı şeyi çekecektir. Yedek WhatsApp dosyalarını bir dosya gezgini, bilgisayar veya SD kart kullanarak Android telefonunuza aktarmanız gerekir. Aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Android telefonunuza bir dosya yöneticisi uygulaması indirin veya cihazınızla birlikte önceden yüklenmiş olanı açın.

WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme

Adım 2: Android 12 ve üstü cihazlarda, uygulamada /sdcard/WhatsApp/Databases veya Android/media/com.whatsapp/WhatsApp/Datebases konumuna gidin.

whatsapp'ta silinen mesajları geri getirme samsung

Adım 3: Yedek dosyalar listesinden en yenisini kopyalayın ve mevcut veya yeni cihazınızın iç deposundaki Databases klasörüne yapıştırın.

Adım 4: Şimdi, Android telefonunuzdaki WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin ve kayıtlı telefon numaranızı kullanarak oturum açın.

Eskiye dönük WhatsApp konuşmaları çıkar mı?

Adım 5: İstendiğinde, tüm silinen veya eksik sohbetlerinizi yerel yedekten kurtarmak için Geri Yükle seçeneğine dokunun.

WhatsApp'ta silinen mesajları geri yükleme nasıl yapılır?

Not: Telefonunuzun dahili depolaması, son yedi günlük WhatsApp geçmişini yerel yedekleme dosyalarında otomatik olarak depolar. Bu yedek her gün saat 2:00’de oluşturulur ve dosya olarak kaydedilir.

iCloud aracılığıyla silinen WhatsApp mesajlarını kurtarma (iPhone)

Aşağıdaki adımları takip etmeden önce, öncelikle WhatsApp için bir iCloud yedeğinizin olduğundan emin olmanız gerekir. WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedekleme’ye gidin. Yedeklemenin yapıldığını görürseniz, aşağıda belirtildiği şekilde devam edin:

Adım 1: Uygulamayı Kaldır > Uygulamayı Sil’i seçerek WhatsApp’ı iPhone’unuzdan kaldırın.

Adım 2: Şimdi, App Store’a gidin ve WhatsApp’ı telefonunuza yeniden yükleyin.

Adım 3: Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve telefon numaranızı doğrulayın.

Adım 4: Silinmiş veya eksik mesajlarınızı iCloud’dan kurtarmak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Bir Cevap Yazın