iPhone Ekranını Televizyona Yansıtma (Kablosuz)

Son yıllarda oldukça popülerleşmeye başlayan iPhone ekranını televizyona yansıtma özelliğini kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem vardır. iPhone’unuzun ekranını televizyona aktardığınız zaman açtığınız videolar, fotoğraflar müzikler de televizyonunuzda oynar.

iphone ekranını televizyona aktarma

iPhone Ekranını Televizyona Yansıtma

iPhone’dan tv’ye kablosuz görüntü aktarma işlemi için öncelikle telefonunuza bir uygulama indirmeniz gerekmekte. Bu uygulamanın adı TV Assist‘tir. Tabi televizyonunuzun da Smart Tv olduğundan emin olmalısınız. iPhone‘u sadece smart tv’ye aktarabilirsiniz. Eski televizyonlarda maalesef bu özellik çalışmayacaktır.

iPhone ekranını smart tv'ye aktarma

Uygulamayı açtığınız zaman karşınıza 6 adet seçenek bulunan bir sayfa gelecektir. Buradan telefonunuzda bulunan medya dosyalarına ya da internet tarayıcısına erişebilirsiniz. Kendi fotoğraf ve videolarınızı direkt olarak seçtiğiniz an yansıtabiliyorken internette üzerinde bulunan videoları açana kadar televizyonunuzun ekranına yansıtamazsınız.

iPhone'dan tv'ye kablosuz görüntü aktarma

Ekranınızı televizyona yansıttıktan sonra telefonunuzdan; televizyonunuzun sesini, videonun oynatılmasını da kontrol edebilirsiniz. Bu sayede kumandaya ihtiyaç duymazsınız.

iphone televizyona telefon ekranı yansıtma kablosuz

Tam olarak ayrıntılı şekilde nasıl yapıldığını görmek isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz

Bir Cevap Yazın