Instagram Video Açılmıyor Sorunu Çözümü

Instagram’da özellikle dm’den gelen videolar başta olmak üzere pek çok kullanıcının yaşadığı sorunlardan birisi Instagram’da videoların açılmama sorunudur. Mesajlar tek sefer açılabilen türden olduğunda daha da sinir bozucu olabilen bu sorunu çözmek için denenebilecek birkaç farklı yol var. Instagram‘ın video oynatmama sorunu genelde uygulamanın kendisinden ötürü oluşan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Çözüm için ise birkaç yol mevcuttur.

Instagram Video Oynatmıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Instagram uygulamasında videolarda ses var görüntü yoksa yapmanız gereken sayfayı yenilemek veya başka bir arkadaşınızın videoyu kontrol etmesini istemektir. Instagram’da bazen yüklenen videolarda bu sorun meydana gelebiliyor ve sorun videoda olduğu için bu konuda bir çözüm bulunmuyor. Sorun tüm videolarda meydana geliyorsa o zaman şu seçenekleri deneyin;

  • Ayarlarda açıksa veri tasarrufunu kapatın.
  • Instagram uygulamasını kapatıp açın.
  • Bağlı olduğunuz interneti değiştirin. (mobil veri – wifi)
  • Instagram’a güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin.

Eğer bu ayarları yapmanıza rağmen sorun bir çözüme ulaşmazsa yapmanız gereken Instagram uygulamasından vazgeçmektir. Videoyu açmak için sağ üstten videonun bağlantısını kopyalayın ve herhangi bir tarayıcının bağlantı kısmına yapıştırın. Uygulamada bir sorun olsa bile tarayıcıda Instagram video oynatıcısı düzgün çalışacaktır.

Instagram Direct Videolar Açılmıyor

Instagram Direct Videolar Açılmıyor

Instagram direct üzerinden gelen videolar üstteki yöntemleri denemenize rağmen açılmıyorsa bu durumda yapmanız gereken Instagram’a bilgisayar üzerinden giriş yapmaktır. Bu sayede direct videoları açılacaktır.

Bir Cevap Yazın