Acun Ilıcalı’nın Kuracağı Exxen’de Hangi Dizi, Film ve Programlar Olacak ?

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde kurduğu yeni dijital platformu Exxen’i duyurdu. Bu yeni platformda birçok farklı dizi, film ve program içerikleri yer alıyor. Dijitalleşme ile birlikte televizyonculuğun da bu sürece uyum sağlamak durumunda kalacağı gündemde yer alıyordu. Bu konuda en önemli adımı Acun Ilıcalı Exxen ile atmış oldu. Sık sık dijitalleşmeye önem verdiklerini ve günceli yakalayarak gelişmeyi amaçladıklarını belirten Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen‘i Instagram hesabından duyurdu.

Exxen Hakkında Bildiklerimiz

Exxen Hakkında Bildiklerimiz

Exxen’in tıpkı Prime VideoNetflix, puhutv ve BluTV gibi çeşitli içerikler sunacak ve seyirciyi etkileyecek bir platform olduğu biliniyor. Acun Ilıcalı geçen gün katıldığı Az Önce Konuştum programında bu konuyla ilgi açıklık getirdi. Televizyonculukta hayallerimizin hepsini gerçekleştirecek durumda değiliz ifadelerini kullanan Acun Ilıcalı, dijitalin hayalleri gerçekleştirmek adına etkili bir rolü olduğuna dikkat çekti. Exxen’in bir de ziyarete açılan bir web sitesi mevcut ama henüz sitede dev bir Exxen logosu ve sosyal medya hesapları dışında bir içerik mevcut değil.

Exxen Televizyondakinden Daha Farklı Deneyim Sunacak

Exxen Televizyondakinden Daha Farklı Deneyim Sunacak

Acun Ilıcalı oluşturacağı Exxen platformu ile izleyicileri olayın içine dahil edecek. İzleyicileri olayların içine dahil edileceği bir platform olacak Exxen, çok farklı bir deneyim sunacak. Sürekli gelişen dijital platform alanın olduğu alanda ilerleyecek Acun Ilıcalı TV sektörünün daraldığı zamanda yapılacak önemli bir hamleye imza atıyor. Burada izleyicileri etkilemenin en önemli rolü yer alan içerikler olacak. Televizyondan farklı bir deneyim sunacaklarından bahseden Acun Ilıcalı sağlam içerikler ile geleceğinden bahsetti.

Yayınlanacağı Bilinen Diziler ve Programlar

Yayınlanacağı Bilinen Diziler ve Programlar

Türkiye’nin en iyi modellerini seçecekleri yeni bir konsept için de çalıştıklarını belirten Acun Ilıcalı, platformda belgesellerin de yer alacağını söyledi. Belgesellerden örnek olarak Dumlupınar Belgeseli‘nin yer alacağını söyledi. Platformdaki dizi ve film projelerinde olması beklenen isimler Cem Yılmaz, İbrahim Büyükak, Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç olarak gözüküyor.

Türk izleyicilerin dizilerde en çok şikayet ettiği konu olan dizi sürelerinin uzunluğu sorununu Exxen’de olmayacağını belirten Acun Ilıcalı, televizyonun reklam ve ekonomik gerekçeler sebebiyle izin vermediği 20 ya da 40 dakikalık kısa içerikleri yeni platformunda özgürce yapabileceğini belirtti.

Acun Ilıcalı, daha önce Netflix için Exatlon Challange programını yapmıştı. Programında sosyal medya fenomenlerini bulundurmuştu. Exxen içinde bu tarz eğlenceli programlar hazırlayacağı düşünülüyor.

Exxen Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Duyuruları yapılırken sadece çok yakında cevabı verilen platformun, ilerleyen günlerde net tarihi belirlenecektir. Duyurusu yapılan programın önceden çekimlerinin başlandığını öğrenmiş bulunmaktayız. İlerleyen günlerde programlardaki içerikler ve kimlerin olacağıyla ilgili net açıklamalar gelecektir.

Exxen ne zaman kullanıma sunulacak?

Bir Cevap Yazın