iPhone imei Numası Bulma

iPhone cihazlarda imei sorgulama işlemi pek çok durumda lazım olabilmektedir. Bazı kullanıcılar iemi numarasına ihtiyaçları olduğu zaman nasıl iphone imei sorgulama yapacaklarını bilemiyorlar ve bu büyük sorunlara yol açabiliyor. İşte karşınızda iPhone imei numarası bulma yöntemleri.

iPhone imei Numarası Sorgulama

Telefonun iemi numarasını bulmak için en sık kullanılan yöntem tuş takımını açarak *#06# tuşlaması yapmaktır. Bu işlemin ardından iemi numaranız karşınıza gelecektir.

[irp posts=”869″ name=”iPhone’daki i Ne Demek”]

iphone imei numarası öğrenmek

iPhone imei Numarası Nasıl Bulunur

Bir diğer iPhone imei sorgulama yöntemi ise cihazınızın hakkında kısmına girmektir. Hakkında kısmında IMEI bölümü bulunup karşısında iemi numaranız yazmaktadır.

iphone imei sorgulama

[irp posts=”679″ name=”iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır”]

iPhone iemi Bulma Öğrenme

Üçüncü bir yöntem olarak cihazınızın içinden hiç uğraşmadan arka tarafını çevirerek iemi numarasını bulabilirsiniz.

iphone iemi bulma öğrenme

İmei Numarası Ne İşe Yarar?

İmei numarasını cihazınızın seri numarası olarakta adlandırabiliriz. Cihazınıza ne olursa olsun seri numarası anı kalmakta ve böylece hangi cihaz olduğu tespit edilebilmektedir. Cihazınız çalınır veya kaybolursa yine bu numara sayesinde bulunabilir.

iphone imei numarası bulma

Yurt dışından getirdiğiniz bir cihazı işletirken imei numarasını bildirmeniz gerekebilir. Hatta en basitinden servise gönderdiğiniz telefonun bile kaybolmaması ve daha önceki işlemlerin listelenebilmesi için imei numarasına bakılır.

Bir Cevap Yazın