Bilgisayardan İnstagram’a Resim Yükleme

Pek uzun süredir bilgisayardan İnstagram kullanılabilse de daha önce bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf atmak mümkün değildi. Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile mobil site üzerinden İnstagram’a fotoğraf yükleme özelliği eklendi. Bu özelliği masaüstü tarayıcılarımızda da kullanmamız mümkün!

Bilgisayardan İnstagram’a Resim Yükleme

Öncelikle instagram.com‘a giriş yapmanız gerekiyor.

bilgisayaradan instagrama fotoğraf yükleme

Giriş yaptıktan sonra tarayıcıda bulunan öğeyi denetle seçeneğine tıklamalıyız. Bunun içinse sayfa üzerindeki boş bir yere gelip fare ile sağ tık yapmanız gerekmektedir. Ardından bir pencere açılacaktır. Bu pencerede resimde işaretli olan butona tıklamalısınız. Sonrasında resimde gördüğünüz gibi sayfa mobil siteye dönüşecektir. Ancak bu ekranı kapatırsanız tarayıcı tekrar masaüstü sürüme dönmektedir. Bu yüzden işlem tamamlanana kadar kodlayıcıyı kapatmamanız gerekmektedir.

bilgisayardan instagrama fotoğraf atma

Sonrasında sayfanın altında kamera simgesini yani fotoğraf paylaşma butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak bilgisayarınızdan istediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçebilir ve yükleyebilirsiniz.

bilgisayardan instagrama nasil fotograf atilir

Ancak fotoğraf paylaşımı sırasında filtre seçenekleri bulunmuyor. Sadece resmi döndürebilir ve boyutlandırabilirsiniz. Resim paylaşılmadan önce aşağıdaki gibi önizlenebilmektedir.

bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme

Fotoğrafı seçtikten sonra açıklama ekleyebilir ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra bilgisayardan mobil sürümü görüntüleyerek mobil site üzerinde yapılan tüm işlemleri yapabiliyorsunuz.

Öneri

Ayrıca İnstagram üzerinde bir kişinin profil fotoğrafının tam boyutlu halini görmek isterseniz aşağıdaki videomuzdan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın