Fotoğraftaki İstenmeyen Yerleri ve Kişileri Silme

Yapay zekanın gelişmesiyle görüntü teknolojisi de gelişiyor ve eşsiz bir hal alıyor. Artık yüklediğiniz fotoğraflar üzerinden bazı nesneleri silebilmeniz mümkün. Bunun için kullanabileceğiniz bir uygulama var ve işini kusursuz yaptığını ve fotoğrafa giren istenmeyen kişilerin silinmesi için hazırlandığını iddia ediyor.

Fotoğraftaki İnsanları Silme Uygulaması

Bu uygulama yapay zeka ile geliştirildiği için kusursuz bir photoshop tecrübesi yaşatamayacaktır. Ancak örnek olarak paylaşılan fotoğrafa baktığımızda kendi kendine çalışan bir uygulama için gayet iyi bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz.

Fotoğraftaki İnsanları Silme Uygulaması
Uygulamanın kendisi tarafından yayınlanmış bir örnek.

Deneyerek biz de bazı örnekler paylaşmak isterdik ancak sadece iPhone’lar için indirilebiliyor ve App Store üzerinde 2.99 dolarlık bir fiyatı var. Biraz hevesimizi kursağımızda bırakan bir sorun olsa da gerçekten fotoğrafınızdaki gereksiz insanları silmek istiyorsanız uygulamayı deneyebilirsiniz.

fotoğraftaki kişileri silme

Bye Bye Camera indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz. İleride teknolojinin gelişmesiyle bu sistem daha da gelişecek ve online internet siteleri üzerinden hatta telefonumuzun kamerasından fotoğraf çekilirken bile yapılabilecek bir hal alacaktır. Tıpkı eskiden fotoğrafları siyah beyaz yapmak için uygulamalara ihtiyaç duyuyorken şimdi fotoğrafı çekerken bunu filtrelerle halledebiliyor olmamız gibi. Ancak tıpkı canlı fotoğraflar gibi düzenlenmiş fotoğraflar da çok yer kaplamaktadırlar.

Kaydettiğiniz Fotoğraflar Hafızanızı Bitirmesin

Alternatif olarak kullanabileceğiniz Yandex Disk uygulaması fotoğraflarınızı bulut deposunda saklamanıza imkan sağlar. Üstelik sınırsız depolama kapasitesi sayesinde hem internet erişiminiz olan her yerden fotoğraflarınıza erişebilir hem de yerel hafızanızdan kullanmazsınız.

Kaydettiğiniz Fotoğraflar Hafızanızı Bitirmesin
Uygulamaya gitmek için resme tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın