Fotoğraftan İsim Bulma Uygulaması – Yüz Tanıma (Ücretsiz)

Aradığınız kişinin fotoğrafını yüklediğiniz zaman yeni yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak yüz tanıma yapıp o kişinin internette bulunan diğer fotoğrafları ve bu sayede resminden ismini bulmayı sağlayan uygulamalar artık hayatımızın her yanında her almaya başladı. Bugün sizlere bu konuda iki alternatif tanıtacağız.

Pimeyes İle İnternetteki Diğer Fotoğrafları Bulma

Pimeyes isimli internet sitesi kim olursa olsun fotoğrafını yüklediğiniz kişinin internette bulunan diğer fotoğraflarını karşınıza çıkartmak için kurulmuş bir internet sitesidir.

  • Siteye fotoğrafı yükleyin. (Daha iyi sonuç için 3 farklı fotoğraf yükleyebilirsiniz.)
  • Güvenli aramayı açın.
  • Aramaya başlayın.

Site ücretsiz olup mümkün olan en iyi sonuçları verecektir. Resmini yüklediğiniz kişinin profili gizli değilse fotoğrafından sosyal medya hesaplarını bile tespit edebilirsiniz.

Siteye Git

Google Görsel Arama İle Resmin Kime Ait Olduğunu Bulma

Sıradan kullanıcılar için çok olmasa da ünlü ve üzerine konuşulmuş kişiler için epey verimli olan bu uygulama fotoğrafını yüklediğiniz kişinin direkt olarak adını bile verebiliyor. Bunun nasıl kullanıldığını ve test ettiğimiz bir videoyu da aşağıda bulabilirsiniz.

Bu uygulamalarla internette olmayan kendi yüklediğiniz fotoğrafları kullanarak bile arama yapabilirsiniz. Uygulamaların amacı yüz tanıma olduğu için size kişinin internette bulunan diğer fotoğraflarını çıkaracaklardır. Bu yüzden fotoğraftan yüz tanıma uygulamaları için kişinin fotoğrafına sahip olmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın