Bitcoin Nedir Nasıl Alınır

Bitcoin son zamanlarda sık sık adını duyduğumuz kripto para birimi. Ancak hala bazı kişilerin kafasında “Bitcoin Nedir“, “Bitcoin Ne İşe Yarar” gibi sorular bulunmakta. Bu yazımızda Bitcoin‘in nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin ฿ sembolüne sahip BTC olarak kodlanan kripto para birimidir. Kripto para birimleri bir merkez bankasına veya resmi bir kuruluşa bağlı değildir. Sadece elektronik ortamlarda kullanıldığı için Bitcoin değeri virgülden sonraki değeri yüz birimli sayılara bile ulaşabilir. (Ör. 2,124148416..)

bitcoin ne işe yarar nasıl alınır

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alım satımı için yerli ve yabancı pek çok yetkili şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerde kredi kartından ödeme veya havala gibi her türlü ödeme yöntemiyle işlem yapmak mümkündür. Önemli olan ise güvenli Bitcoin alım satımı yapmaktır. Yazının devamında Bitcoin alım satımı yapan iki servis önerilmiştir.

Bitcoin Hakkında İpuçları

Bitcoin alımı yapmayı düşündüğünüzde karşınıza çıkan servisleri iyice araştırmanızı öneriyoruz. Çünkü her servisin aldığı komisyon oranı farklıdır.

Kullandığınız servisin panelinde üyeliğinizi çift aşamalı güvenlik korumasıyla oluşturun. Bu durumda hesabınız çalınmaya veya diğer kötü niyetli işlemlere karşı koruma altında olacaktır.

bitcoin nasıl alınır

Bitcoin yani kripto para oluşturma işlemine madencilik denir. Pek tabii olarak bu işi sık sık yapan kişilere de madenci deniyor.

Bitcoin Alım Satım Şirketleri

BTC Türk

https://www.btcturk.com/

bitcoin satış yapan şirketler

BTCTURK yerli bir Bitcoin ticaret platformudur. Tanımı ise şöyledir;

Türk Lirası ile kolayca Bitcoin alıp satabileceğiniz ilk ve tek adres.

Paribu

https://www.paribu.com/

bitcoin satış yapan şirketler 2

Paribu da yerli bir Bitcoin ticaret platformudur. Kendini şu şekilde tanımlamaktadır;

Türk Lirası ile Bitcoin alışverişinin en hızlı ve kolay yolu.

Konu her zaman yorumlara açıktır. Bize ve diğer kullanıcılara sorular sorabilir veya tavsiye verebilirsiniz. Satın alınan her BTC onun değerini biraz daha yükseltir. Bu yüzden insanların bu konuda bilinçlenmesi önemlidir.

Barış Özcan tarafından konuyu ayrıntılarıyla anlatan bir video hazırlanmış. Dilerseniz buna da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın