Facebook Arkadaş Listesi Gizleme

Facebook‘ta gizliliğinizi sağlamak için hesabınıza ait arkadaş listenizi gizleyebilirsiniz. Bu yazımızda Facebook arkadaş listesi gizleme işleminin nasıl yapılacağını resimli olarak anlattık.

Facebook üzerinde arkadaş listenizi gizlemek için bir iki küçük ayar değiştirmeniz gerekmektedir. Gizlilik ayarı üzerinde bulunan bu düzenlemeyi yaptıktan sonra arkadaş listenizi sadece siz görebilirsiniz.

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir

Öncelikle Facebook arkadaş listesini gizlemek bilgisayardan çok kolay olduğu için nasıl yapıldığını yazının son paragrafında anlattık.

Telefonunuzda ana sayfaya gelip sağ üstteki butona tıklayarak profilinize gelmelisiniz.

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir

Sonrasında durum paylaşma bölümünün az yukarısında bulunan “Arkadaşlar” bölümüne girmelisiniz.

facebook arkadaş listesi gizleme ayarı

Devamında aşağıdaki görselde bulunan sayfa karşınıza gelecektir. Burada “Herkese Açık” yazısına tıkladığınız zaman Facebook arkadaş listesi gizleme ayarları karşınıza çıkacaktır. Gizlemek için “Diğer” seçeneğine gelip “Sadece Ben” ayarını kaydetmelisiniz. Bunun ardından arkadaş listeniz gizlenmiş olup sizden başka kimse göremeyecektir. Tabi isterseniz sadece Facebook yakın arkadaş listesi veya aile gibi kişilerin görmesini de seçebiliyorsunuz.

facebook arkadaş listesi gizleme nasıl yapılır

Facebook Arkadaş Listesi Silme

Oluşturmuş olduğunuz arkadaş listelerinizi silmek için onların sayfalarına gelmelisiniz. Bunun için de menü kısmından “Arkadaşlar” sekmesinde bulunan “Tüm Arkadaşları Gör” butonunu tıklamalısınız. Ardından listeleri seçerek silebilirsiniz. Ancak son yıllarda liste özelliği pek çok kullanıcı tarafından aktif kullanılmamaktadır.

facebook arkadaş listesi silme

Bilgisayardan listenizi gizlemek için profilinize gelip sol blokta bulunan listeye fare ile geldiğinizde çıkan kalem simgesine tıklayarak gizlilik ayarını düzenleyebilirsiniz. Sorun yaşıyorsanız yorumlar aracılığıyla bize soru sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın