Şikayet Ederek İnstagram Hesabı Kapattırmak

İnstagram‘da şikayet etme özelliği uygulama üzerinde rahatsızlık veren kullanıcıları İnstagram’a bildirme amacıyla kullanılmaktadır. Bir hesabın gerçekten rahatsız edici olduğunu düşünüyorsanız şikayet ederek İnstagram hesabını kapattırmanız mümkündür. Bir hesabı kapattırmak için kaç kişinin şikayet etmesi gerekir, İnstagram hesabı kapattırmak için şikayet botu kullanılabilir mi gibi soruların cevabı bu yazımızda yer almaktadır. Şikayetin farklı türleri olup en uygununu seçmeniz hesabı kapattırma ihtimalinizi arttıracaktır. Örneğin sizi taklit eden bir hesabı “beni taklit ediyor” diye şikayet ettiğinizde hesabın incelendikten sonra şikayetinizin aslı var ise kapatılması gayet mümkündür. Ancak spam uygulayan bir hesabı kapattırmak için tek şikayet yeterli olmayabilir.

İnstagram Hesaplarını Şikayet Ederek Kapatmak Mümkün mü?

İnstagram Hesaplarını Şikayet Ederek Kapatmak Mümkün mü?

Pratikte mümkün olsa da düşünüldüğü kadar basit değildir. Günümüzde kullanıcılar kullanıcı adını beğendikleri hesapları kapattırmak için bile hesapları şikayet edebiliyorlar. Bu kadar çok şikayet de İnstagram‘a gönderilen taleplerin birikmesine ve incelenmesinin gecikmesine sebep oluyor. Bu durumda öncelik çok şikayet alan kullanıcıların hesaplarına verilmektedir. Hesapların yapmış oldukları paylaşımlar incelenir ve uygulanacak yaptırıma karar verilir.

İnstagram Hesapları Kaç Kişi Şikayet Edince Kapanır

İnstagram Hesapları Kaç Kişi Şikayet Edince Kapanır

Çok şikayet almak hesabın kapatılma ihtimalini arttırır doğru ancak asılsız şikayetlerin saldırı amaçlı yapıldığını da İnstagram anlayabilir. Bir hesap sırf onlarca şikayet aldığı için ortada bir sebep yokken kapatılmaz. Gerçekten sorunlu hesapların kapatılması için bir şikayet bile yeterlidir.

Hesaplar Kaç Günde Kapanır

Gerçekten ortada hesabın kapatılmasını gerektiren bir durum varsa İnstagram talebi incelemeye aldığı andan itibaren yaptırım uygulanır ancak bu işlem yoğunluğa göre değişmekte ve genellikle bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

İnstagram Şikayet Botları İşe Yarar mı?

İnstagram Şikayet Botları İşe Yarar mı?

Bazen İnstagram’da şikayet ederek hesap kapattırmak için kullanılan bot hesaplar bulunur. Bu hesapları kullanarak bir kullanıcıyı şikayet etmeniz işe yaramaz ve botları kullanmak için harcadığınız paranıza yazık olur. İnstagram’ın algoritması bir hesabın ne için kullanıldığını anlayabilecek kadar zekidir. Bir hesaba hiç giriş yapılmıyor ancak ayda yılda bir giriş yapıp birilerini şikayet ediyorsa burada bir art niyet olduğunu anlaması işten bile değildir. Botlarla ilgili bir diğer konuya da şuradan göz atabilirsiniz;

İnstagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi

Daha da ötesi botları kullanmak için hesabınızla giriş yapmanız hesabınızın kontrolünü kaybetmenize ve hesabınızın kendi kendine takip beğeni yapmasına neden olabilir. Bu durumla karşılaştıysanız aşağıdaki videomuz sizlere yardımcı olabilir.

Kullanıcıları Engellemek Neyi Değiştirir

Sizi rahatsız eden kişileri engellemek onlarla karşılaşmanızı engeller. Şikayet etmenin yanı sıra uygulanabilecek bir diğer yöntem budur.

İnstagram Hesap Kapattırma Şikayet Formu

İnstagram’da her türlü konu için farklı şikayet türleri bulunmaktadır. Bu yüzden konuyla ilgili formu doldurmanız gerekmektedir. İlgili formların bulunduğu bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza alttaki sayfa gelecektir. Sol tarafta bulunan menüden ilgili sayfalara ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapattırma Şikayet Formu

İnstagram Kapanmış Hesabı Geri Açtırma (İtiraz Etme)

Eğer İnstagram hesabınız herhangi bir sebepten dolayı kapatıldıysa ve geri açılması için itirazda bulunmak istiyorsanız hesap itiraz formuna giderek hesabın size ait olduğunu kanıtlamalı ve itirazınızı belirtmelisiniz.

kapanmış instagram hesabını açma

Yapmış olduğunuz başvurunun ardından karşınıza bu form gelecektir. Yapmanız gereken formda istendiği şekilde fotoğrafınızı maile ekleyip yanıt göndermektir. Ardından İnstagram hesabınız şikayet edilerek kapatıldıysa veya bir hata olduysa konuyla ilgili inceleme yapılarak olumlu olumsuz dönüş sağlanacaktır.

One thought on “Şikayet Ederek İnstagram Hesabı Kapattırmak

Bir Cevap Yazın