İnstagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi

Günümüzde Instagram üzerinde popüler olmak veya kendini tanıtmak isteyen işletmeler için takipçi sayısı büyük önem arz ediyor. Ancak Instagram takipçi ve beğeni kazanma yolları düşünüldüğü kadar basit değil. Bu yüzden kullanıcılar İnstagram takipçi satın alma yoluna başvuruyor. Bu yol da en az takipçi kazanmak kadar zor. Çünkü hileyle elde edilen takipçinin gerçek olmama ihtimali, satıcının sahte olması ve takip eden kullanıcının takibi bırakması gibi onlarca olumsuz neden bulunmakta. Yine de gerçekten takipçi satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeylere bu yazımızda yer verdik.

Takipçi Satın Alma Siteleri Güvenilir mi?

Her zaman için değil. Genellikle resmiyeti olmayan bu siteler arasında bu işi yaptığını iddia edip takipçi göndermeyen siteler de mevcut. Bu tarz bir satın alma yapmadan önce sitenin iç bağlantılarından referanslarına, blog sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Takipçi Satın Alma Siteleri Güvenilir mi

Bir internet sitesi ne kadar satış yapmak için açılmış olsa da blog yazıları yazması onun Google’da öne çıkmasını sağlar. Dolandırıcı siteler bu yöntemle fazla uğraşmadan arama motoru reklamlarıyla kullanıcıya ulaşırlar. Ancak bu her reklam veren sitenin güvenilmez olduğu anlamına gelmiyor.

Takipçiyi Nasıl Yolluyorlar?

instagram takipçi panelleri nasıl çalışır

Daha önce oluşturulmuş sosyal medya panelleri kullanılıyor. Bu panellere dahil edilmiş kullanıcıların İnstagram hesapları üzerinde takip edebilme ve beğeni yapabilme gibi yetkilere sahip olan bu siteler ödeme yaptığınız zaman panellerinde kontrol yetkileri olan hesaplardan anlaştığınız kadarını sizi takip etmesi için yönlendirirler. Bu takip işlemi tek komutla gerçekleşeceği için zor değil ve mümkündür.

Takipçilerin Takibi Bırakması Durumunda Ne Yapılır

takipçileriniz azalmaması için instagramı doğru kullanmalısınız

Bazı sosyal medya ajansları bu durum için size bir süreliğine sigorta gibi bir yardım sağlarlar. Gönderilen takipçilerin takibi bıraktığını söylerseniz size tekrar yeni takipçiler yollarlar ancak bu durum bir ay gibi bir süre için geçerlidir. Sonrasında kullanıcılar hesaplarına girdiklerinde sizi takibi bıraksalar da elinizden bir şey gelmez.

Takipçi Satın Almanın Olumsuz Yanları

Aldığınız takipçiler hesabınıza zarar da verebilir. Bu durumda ava giderken avlanmamak için ne yapmak istediğinizi iyi değerlendirmeniz gerekir.

Bot Takipçiler İşe Yaramaz

bot takipçi

Diğer ülkelerden ve kullanılmayan hesaplardan gönderilen takipçiler genelde daha ucuza satılır ve muhtemelen sizi takip etmeyi bırakmazlar. Ancak bu hesaplar sadece sayıdan ibarettir. Gönderilerinizi beğenmez ya da görmezler. Bu durum beğenileriniz ve takipçi sayınız arasında uçurum oluşmasına neden olabilir.

Ani Takipçi Hesap Kapattırır

Hesabınız bir anda olağanüstü düzeyde takipçi aldıysa bu hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir. Çünkü İnstagram burada bir hile yapıldığını anlar ve duruma engel olmak ister. Hesabınızın kapatılmaması için yapabilecekleriniz arasında firmalarla konuşup takipçileri aralıklı olarak göndermelerini isteyebilirsiniz. Bu yazıya göz atmanızda başınıza gelmesi durumunda yapabilecekleriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır 2019

Yeni Takipçilerinizin Sizi Sevmesi İçin Yapabilecekleriniz

Paylaştığınız fotoğraflara dikkat etmeli ve düz bir çizgide ilerlemelisiniz. Hesabınıza bakan sizin ne hesabı olduğunuzu az çok anlayabilmeli. Ayrıca profil fotoğrafı da bir o kadar önemli bir ayraçtır. En iyi ve net profil fotoğrafını tercih etmeniz takipçi satın almanızdan bile önemli bir durumdur. Bilmediğiniz özellikler size yeni bir bakış açısı kazandırabilir. Bu yüzden aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

One thought on “İnstagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi

Bir Cevap Yazın