Google’ın Huawei Banından Sonra P20 Lite İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde Google‘ın Huawei‘yi Android sisteminden çıkardığını duyurmasının ardından kullanıcılar tarafından büyük bir merak oluştu. Huawei telefonlarda Google Play, Youtube gibi büyük ve önemli uygulamaların çalışmayacağı konuşuluyordu. Bu videomzuda yeni bir Huawei cihazı inceleyerek soruları cevapladık.

Huawei Bu Karardan Nasıl Etkilenecek?

Eğer bu karar gerçekten uygulanırsa Huawei yeni çıkaracağı telefonlarında Android sistemini kullanamayacak ancak var olan telefonlar bu durumdan etkilenmeyecekler. Yukarıdaki incelememize baktığımızda yeni bir telefonun yine Google hizmetleriyle beraber geldiği de rahatça görülebilir.

Google Neden Böyle Bir Karar Aldı?

Aslında bu karar iki taraf için zararlıyken sebebinin Amerika’nın dünya ekonomisinde hakimiyet sahibi olmak istediği için Google’a politik zorlamalar yapması olarak biliniyor. Eğer ilerleyen zamanlarda Huawei kendi işletim sistemini yayınlarsa Whatsapp, Facebook gibi büyük uygulamalara da bu tarz zorlamalar yapılması mümkün. İstatistiklere bakarak pazar payı hakimiyetini görebiliriz.

en çok akıllı telefon satışı yapan firmalar

Huawei 2019’un ilk çeyreğinde Apple’ı geçerek dünya genelinde en çok akıllı telefon satışı yapan ikinci marka olmuştur. Hem de büyük bir yükselişle. Bu yüzden Amerika bu durumun önüne geçmek istemiş ancak henüz gerçekten bir yaptırım uygulamamıştır. Neler olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Huawei P20 Lite Nasıl?

Son zamanların en çok tercih edilen modellerinden biri olan Huawei P20 Lite sahip olduğu sekiz çekirdek işlemci ve dört gb ram ile yüksek performans sergilemektedir. Şuan piyasa fiyatı da 1800-2000 lira arasındadır.

One thought on “Google’ın Huawei Banından Sonra P20 Lite İncelemesi

Bir Cevap Yazın