Bilgisayar Ekranını Televizyona Kablosuz Yansıtma

Günümüzde akıllı televizyonlar internette pek çok işlemi gerçekleştirebilse de her açıdan bilgisayar kadar kullanışlı değiller. Bilgisayarınızı kullanarak küçük çaplı bir sunum yapmak ya da bilgisayarınızı daha büyük bir ekranda kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızın ekranını televizyona yansıtmayı tercih edebilirsiniz. Bilgisayarı televizyona bağlamak kablosuz olarak yapıldığında daha kolaydır. Çünkü kablonun gevşemesi veya çıkması, bilgisayarın her yere götürülememesi gibi problemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır (Kablosuz)

Bu konuda yazının sonunda bir videomuz da bulunmaktadır. Eksik kaldığınız noktalarda videodan yararlanabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarınızın Windows 8-10 işletim sistemine sahip olması ve televizyonunuzun internet bağlantısına sahip bir smart tv olması gerekmektedir. Eğer cihazlarınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa kablolu bağlantıyı denemelisiniz.

Yansıtma ekranına ulaşmak için bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan bildirim panelini açmalısınız. Ardından yansıt seçeneğini göreceksiniz. Burada en altta bulunan “kablosuz bir ağa bağlan” seçeneğini açmanız gerekmektedir.

Bilgisayar televizyona nasıl bağlanır kablosuz

Televizyonunuzun bağlantıya hazır olmaması durumunda karşınıza herhangi bir kablosuz ağ gelmeyecektir. Bilgisayarı televizyona bağlamak için televizyonunuzun ekran yansıtma (Samsung için Screen mirroring, bir başkası için Miracast vb.) sayfasına ulaşmak için kumandanızda bulunan source tuşuna basmalı ve ekranı yansıtma modu olarak değiştirmelisiniz. Bu kısım biraz karmaşık olabileceği için butonu bulamazsanız 47. saniyeye alarak aşağıdaki videoya göz atın.

Son olarak televizyon ekranını bu moda aldığınızda bilgisayarınızda televizyona bağlan özelliğini göreceksiniz. Sadece tek tıklamayla bağlantı işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayar Ekranını Televizyona Yansıtma Kablolu

Bu işlem öbürü kadar zor olmamakla birlikte televizyonun internet bağlantısını desteklemediği durumlarda zorunlu olarak tercih edilir. Yapmanız gereken bir HDMI kablosu kullanarak televizyon ve bilgisayarı birbirine bağlamaktır. Ardından televizyonunuzu HDMI moduna aldığınızda sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızın ekranı televizyona yansıyacaktır. Ayrıca bu bağlantı türü kablosuz bağlantıya göre daha hızlıdır.

Telefon Ekranını Televizyona Yansıtmak

Bunun yanı sıra telefonlar da artık hayatımızın önemli bir parçası olup kullanımı daha kolay olduğu için sık tercih edilmektedir. Aynı şekilde telefon ekranını televizyona yansıtma isimli içeriğimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın