Instagram Profiline Baktığım Kişi Bunu Anlayabilir mi?

Instagram’da başka kullanıcıların hesaplarını takip ederken bazı kullanıcıların tedirgin olmalarına sebep olan konulardan biri profiline baktığınız kişinin bunu anlayıp anlamayacağıdır. Instagram üzerinde pek çok noktada diğer kişilerin neler yaptığı görülebilmektedir. Örneğin hikayelerinize bakan kullanıcıları görebilirsiniz ya da gönderilerinizi beğenen kişileri beğeni sayısını gizleseniz bile görmeniz mümkündür.

Instagram Profil Ziyaret Edenleri Görmek Mümkün mü?

Instagram Profil Ziyaret Edenleri Görmek Mümkün mü?

Instagram’da yaptığınız arama sonuçları, ziyaret ettiğiniz profiller ve baktığınız fotoğraflar tamamen gizli olarak tutulmaktadır. Bir kişinin profilini ziyaret ettiğinizde karşı taraf bunu anlayamaz. Bu sebeple uygulama içinde rahat rahat diğer kullanıcıların hesaplarına bakabilirsiniz. Ancak bu noktada yanlışlıkla gönderi beğenmek ya da hikayelerini açmak gibi etkileşimlerde bulunmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Profilime Kim Baktı Uygulamaları İşe Yarar mı?

Hayır, Instagram’da profilime kim baktı adı altında hizmet veren uygulamalar genel olarak gönderilerinizi beğenen, hikayelerinize bakan yani sizinle etkileşim kuran kullanıcıları size sunmakta ya da rastgele isimler vermektedir. Çünkü Instagram herhangi bir uygulamayla arama ya da ziyaret bilgilerini paylaşmadığı için bu uygulamaların doğru sonuç vermesi imkansızdır.

Instagram Birinin Hikayesine Bakınca Anlar mı?

Instagram Birinin Hikayesine Bakınca Anlar mı?

Evet, diğer kullanıcıların hikayesine baktığınız zaman hikayelerine bakanları 24 saat boyunca görebilmektedirler. Kullanıcıların hesabı herkese açıksa “Instagram hikayelere gizlice bakma” araması yaparak karşınıza gelen sitelere kişinin kullanıcı adını yazdığınızda bu siteler size o kişinin hikayelerini sunmakta ve gizlice hikayelere bakmanızı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın