Whatsapp’ta Tek Seferlik Fotoğraf Ekran Görüntüsü Alma

Whatsapp bir süredir sadece bir kez görüntülenebilen fotoğraf veya video gönderme özelliğini kullanıcılarına sunmaktadır. Bu özellik gönderilen mesajın alıcı tarafından yalnızca bir defa görüntülenmesini sağlamaktadır. Mesaj yolladığınız kişinin, mesajı sadece bir defa görmesini istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Sadece bir kez görüntülenebilir olarak gönderilen bu mesajlar telefonun galerisine kaydedilemez, ekran görüntüsü alınamaz veya ekran videosu alınarak kayıt edilemez. Unutmayın ki size sadece bir kez görüntülenebilir bir mesaj gönderen kişi mesajı sadece bir kere görmenizi istiyordur. Ancak yine de mesajı kayıt etmek istiyorsanız gelin yöntemlerine bakalım.

Başka Telefon/Kamera İle Fotoğraf Çekmek

Sadece bir kez görüntülenebilir mesajların ekran görüntüsü veya ekran videosu alarak kayıt edilemediğini belirtmiştik. Böyle bir mesajı kayıt altına almak istediğinizde doğal olarak akla ilk gelen başka bir telefon veya fotoğraf makinası ile mesajın bulunduğu ekranın fotoğrafını çekmektir. Mesajın bulunduğu ekranın fotoğrafını çekip, fotoğrafı çektiğiniz cihazdan kendi telefonunuza aktarabilirsiniz. Ancak başka bir cihazdan çektiğiniz fotoğraf veya video, mesajda bulunan fotoğraf veya videonun orijinal hali kadar kaliteli ve düzgün olmayacaktır.

Whatsapp Web İle Kayıt Etmek

İkinci bir yol olarak herhangi bir bilgisayardan Whatsapp Web’i açıp Whatsapp Web üzerinden fotoğraf veya videonun ekran kaydını almayı düşünebilirsiniz. Ancak sadece bir kez görüntülenebilir mesajlar sadece telefon üzerinden açılabiliyor. Yani sadece bir kez görüntülenebilir bir mesajı bilgisayardan da açamayacağınız için ekran görüntüsü almanız da mümkün olmayacaktır.

Harici Uygulamalar Kullanmak

Sadece bir kez görüntülenebilir bir mesajı telefonunuza kuracağınız başka uygulamalar ile kayıt etmek mümkün olabilir. Telefonunuza kuracağınız bu uygulamalar ile Sadece bir kez görüntülenebilir uygulamaları kayıt edebilirsiniz ancak Whatsapp hesabınızı bu uygulamalara bağlamadan bu işlemi yapamazsınız. Whatsapp hesabınızı bu tür uygulamalara bağlamak veri güvenliğiniz açısından oldukça tehlikelidir. Yalnızca bir fotoğraf kayıt etmek isterken banka şifreleriniz, kişisel fotoğraflarınız gibi birçok veriyi de kaybedebilirsiniz. Bu tür uygulamalara örnek olarak GBWhatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir

Whatsapp’ta tek seferlik fotoğraf nasıl gönderilir bilmiyorsanız aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın