TikTok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekli

TİkTok, İnstagram veya Youtube gibi sosyal medya platformlarında oluşturduğunuz içeriklerden para kazanmayı mutlaka istemişsinizdir. TikTok bünyesindeki çoğu kullanıcı da üretmiş olduğu içerikler sayesinde bir gelir elde etmektedir. Ürettiğiniz içeriğin devamlılığı, kalitesi ve takipçi sayınıza bağlı olarak kazandığınız para da değişkenlik gösterecektir. TikTok’ta para kazanmak için birden fazla yol bulunmaktadır. Para kazanmak için bu yollardan bir tanesini veya birkaç tanesini aynı anda kullanabilirsiniz. TikTok’ta para kazanmak için kullanılan yollardan bazılarını ve kaç takipçi gerektirdiklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

TikTok’ta Canlı Yayınlar İle Para Kazanmak

İzlenme Rekoru Kıran Video Hangisi Tiktok

Canlı yayın takipçileriniz ile eşzamanlı olarak etkileşimde bulunmanın bir yoludur. Canlı yayınlar sayesinde, yayınınızı izleyen kullanıcılar tarafından hediyeler alabilirsiniz. Canlı yayınınızı izleyen kullanıcılar ekranda belirecek sanal bir hediye gönderebilirler. Bu hediyeler sayesinde elmaslar elde edersiniz ve yayın sonunda elmaslarınız toplu olarak hesabınıza geçer. Ancak her kullanıcı canlı yayın özelliğine erişemez. Canlı yayın özelliğine erişmek için aşağıdaki koşulları ve takipçi sayısını sağlamanız gerekmektedir.

 • Canlı yayın özelliğinin aktif olduğu bir bölgede olmak
 • En az 18 yaşında olmak (Güney Kore’de 19)
 • Topluluk kurallarına uygun bir hesap olmak
 • En az 30 gün önce açılmış bir hesap kullanmak
 • En az 1.000 takipçi elde etmek

TikTok’ta Video Hediyeleri İle Para Kazanmak

TikTok’ta paylaştığınız videolar sayesinde de canlı yayınlarda olduğu gibi kullanıcılardan hediyeler alabilirsiniz. Kullanıcılar paylaştığınız videoları desteklemek istediğinde, videonuz üzerinden size hediyeler gönderebilir. Hesabınızın ve videolarınızın popülaritesine göre hediye miktarı ve sıklığı artabilir. Kullanıcıların videolarınıza taktirlerini ve saygılarını göstermelerinin bir yolu da hediyelerdir. Videolarınıza gelen hediyeler de hesabınıza elmas olarak geçecektir. TikTok videolarından hediye kazanmak için aşağıdaki koşulları ve takipçi sayısını sağlamanız gerekmektedir.

 • Video hediyeleri özelliğinin aktif olduğu bir bölgede olmak
 • En az 18 yaşında olmak (Güney Kore’de 19)
 • Topluluk kurallarına uygun bir hesap olmak
 • En az 30 gün önce açılmış bir hesap kullanmak
 • En az 10.000 takipçi elde etmek
 • Son 30 gün içinde herkese açık en az bir video paylaşmış olmak

TikTok’ta Takipçi kazanmak

TikTok’ta para kazanmanın yolu bir şekilde takipçi kazanmaktan geçmektedir. Takipçi sayınız etkileşimi arttıracağı gibi profilinizi ziyaret eden kullanıcıların hesabınızı ciddiye almasına destek olacaktır. Aşağıda TikTok’ta nasıl öne çıkacağımızı ve takipçi elde edeceğimizi anlattığımız videoyu izleyebilirsiniz.

TikTok’ta Markalı İçerik İle Para Kazanmak

TikTok gönderileriniz veya canlı yayınlarınız ile bir markanın ürün veya hizmetinin tanıtımını yapmak markalı içerik kapsamına girmektedir. Markalar ile yapmış olduğunuz anlaşmalara bağlı olarak markaların tanıtımını yapabilirsiniz. Markalı içerik videoları yapmak için hesap ayarlarından markalı içerik seçeneğini açık hale getirebilirsiniz. Markalı içerik seçeneğini aktif hale getirdiğinizde markalı içeriklerinizin açıklamalarında #Reklam ibaresi belirir. Markalı içerik üretmek için herhangi bir takipçi sınırlaması bulunmamaktadır ancak markalar takipçi sayınıza ve etkileşimlerinize göre size anlaşma teklifleri sunacaktır.

TikTok’ta Bahşiş İle Para Kazanmak

TikTok takipçileriniz doğrudan profiliniz üzerinden size bahşiş gönderebilmektedir. Canlı yayın veya videolarınız üzerinden hediye göndermek istemeyen bir kullanıcı doğrudan TikTok profilinize giderek size dilediği tutarda bahşiş gönderebilir. TikTok’ta aldığınız bahşilerin tamamı size kalır (Stripe işlem ücretleri düşüldükten sonra). TikTok kullanıcılarından bahşiş almak almak için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekmektedir.

 • Bahşiş özelliğinin aktif olduğu bir bölgede olmak
 • En az 18 yaşında olmak
 • Topluluk kurallarına uygun bir hesap olmak
 • kişisel bir hesabınız olmalı. Ticari hesaplar bu uygulamayı kullanamaz
 • En az 100.000 takipçi elde etmek

Bir Cevap Yazın