İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram’da en merak edilen konulardan biri de fenomenlerin instagram üzerinden nasıl para kazandıkları. Bugün herkesin hayali haline gelen internetten para kazanmanın düşünüldüğü kadar kolay olmadığını belirtmemizde de fayda var.

İnstagram Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram Para Kazanma Yöntemleri

Her ne kadar büyük bir ağ olsa da İnstagram, Youtube gibi kullanıcılara çok etkileşim aldıkları için para ödemez. Yani beğenilerden para kazanamazsınız. Bu yüzden normal şartlar altında ne kadar çok takipçiniz ya da beğeniniz olsa da para kazanacağınızı garanti edemeyiz.

Sponsorluk Anlaşmaları Yapmak

Sponsorluk Anlaşmaları Yapmak

Çok takipçisi olan kullanıcıların başvurduğu yöntemlerden biri sponsorluk anlaşması yaparak kendini tanıtmak isteyen firmaların tanıtımını yapmaktır. Bazen onlarla ilgili bir hikaye bazen de bir gönderi paylaşarak onların sesi olurlar. Bunun içinde firma kullanıcıya anlaştıkları oranda para öder. Çok takipçisi olan kullanıcıların “bio” kısmına mail adresi yazmalarının sebebi bu tarz kampanyalar yürütmek isteyen firmaların kendilerine kolayca ulaşmasını sağlamaktır.

Firmalar Neye Göre Reklam Verir

Bu konuda birinci öncelik takipçi sayınız olsa da kitleniz de bir o kadar önemlidir. Örneğin ders notları paylaşarak çok takipçi elde etmiş bir sayfaya yayın evleri veya yazarlar reklam talebinde bulunabilir. Ancak bir eğlence mekanı ders notu paylaşan sayfaya reklam vermek istemez.

Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Bu tamamen kitlenizin etkileşimi ile ilgilidir. Kendinizi reklam veren yerine koyarak bu soruya uygun cevabı verebilirsiniz. Hesabın etkileşimini anlamanın yolu paylaşımlara yapılan yorumlara ve aldığı beğeni sayılarına bakmaktır. Takipçi sayısına göre etkileşimi yüksek olan hesaplar daha kolay dikkat çekerler.

Kazanılan Para Nasıl Alınır

Kazanılan Para Nasıl Alınır

Bu yine firmayla aranızdaki anlaşmaya göre değişir. Genellikle en uygun yöntem banka üzerinden eft/havale yapmaktır. Çoğunlukla anlaşma yapan firmalar ve kullanıcılar fiziki olarak birbirlerini görmezler.

İnstagram’dan Ürün Satmak

Günümüzde e-Ticaret Sektörü Ne Halde?

Her yerde olduğu gibi İnstagram‘da da ticaret yapan onlarca sayfa bulunmaktadır. Bu sayfalar ürünlerini yayınlayıp alıcılara göndererek kazanç elde ederler. Yani İnstagram’ı bir pazarlama aracı olarak kullanırlar. Bu genel olarak sıradan kullanıcılara uygun bir yöntem değildir. Çünkü bu yöntemin kargo anlaşması, ödeme yöntemleri gibi ek uygulamalara ihtiyacı olduğu için zor gelebilir.

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır

Eğer bu işi cidden yapmak isterseniz bir şahıs şirketi kurmanız işinize yarayacaktır. Ardından kargo anlaşması sağlayan aracı firmalara başvurabilirsiniz. Bu firmaların işi sizin aylık gönderiminiz 1 bile olsa indirimli fiyattan kargo gönderimi yapabileceğiniz bir kargo şirketiyle anlaşma yapmanızı sağlamaktır. Örnek olarak göz atmak isterseniz Ofispaneli isimli siteyi gezebilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri Nelerdir

internetten ödeme almak

İnstagram’dan satış yapan kullanıcılar genellikle eft/havale ve kapıda ödeme yöntemiyle satış yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra normal e-ticaret siteleri gibi internetten ödeme alan satıcılar da bulunsa da bu profesyonel bir yöntem olup ilk aşamada pek gerekli değildir. Bahsetmiş olduğumuz kargo anlaşması sizlere kapıda ödeme yapabilme imkanı da sunmaktadır.

 

One thought on “İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

Bir Cevap Yazın