Snapchat Kullanıcılarına 1 Milyon Dolar Para Ödeyecek

İnternet dünyasında özellikle influencer kullanıcılar için para kazanmanın epey yolu bulunmaktadır. Bu konuda popüler sosyal medya uygulamaları Instagram, Twitter gibi uygulamalarda direkt olarak platformun kendisinden kazanç elde etme imkanı bulunmasa da kullanıcılar çeşitli markalarla anlaşarak kendilerine gelir yolları oluşturabiliyorlar. Bugün Snapchat her gün değişen rekabet ortamında kendini bir adım öne çıkarmak için bu konuda bir adım attı.

Snapchat’in Yaptığı Değişiklik Neyi Değiştirecek

Snapchat'in Yaptığı Değişiklik Neyi Değiştirecek

Snapchat yayına aldığı Snapchat Spotlight isimli uygulamayla özellikle çok fazla izleyici ve takipçiye sahip olan kullanıcılarına başta olmak üzere tüm kullanıcılarına platform üzerinden para kazanma imkanı sunacak. Bu özelliğe bağlı olarak Snapchat kullanıcılarına günlük 1 milyon dolarlık bir bütçe ayırmış olmakla birlikte bu uygulamayı yıl sonuna kadar devam ettirme kararı almış. Snapchat’in yapacağı bu uygulama etkili olursa gelecek yıl da devam ederek kalıcı bir özellik olarak hayatımızdaki yerini koruyacak.

Ödemeler Neye Göre Yapılacak?

Snapchat Dışında Para Kazandıran Uygulamalar

Snapchat para kazanma konusunda uygulamaya yüklenen tüm videoların para kazanmasına izin vermeyecek. Videoların ve içeriklerin para kazanmaya uygun olup olmamasıyla ilgili oldukça karmaşık bir sistem bulunuyor olsa da temel anlamda para kazanma için gereklilikleri özgün olma, yasaklı konulara değinmeme, sponsorluk paylaşımı olmama gibi başlıklara ayırabiliriz.

Snapchat Dışında Para Kazandıran Uygulamalar?

Genel olarak internetten para kazanma yöntemleri konusunda onlarca uygulama ve yöntem olmakla birlikte sosyal medya üzerinden para kazanmayı sağlayacak bilgilendirme içeriklerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın