Spotify’a Kullanıcılarını Sevindirecek Bir Özellik Geldi

İçeriğinde her türü bulunduran kütüphanesi, müzik keşif özellikleri ve kullanıcılara sunduğu ücretsiz kullanımı sayesinde dünyadaki en elverişli müzik hizmetlerinden biri olan Spotify, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda kullanıcılara birçok yeni özellik sunan müzik devi, şimdiyse yerel müzik çalma özelliğini test ediyor. Adından da anlaşılabileceği üzere bu özellikle birlikte kullanıcılar, telefonlarına indirdikleri müzikleri Spotify’dan çalabilecek. Böylelikle Spotify, Youtube Music kütüphanesine karşı çok iyi bir hamle yaparak, kullanıcılarının beğenisini ve ilgisini tekrardan kazanmayı hedefliyor.

Yerel Ses Dosyaları Uygulamaya Dahil Edilecek

Yerel Ses Dosyaları Uygulamaya Dahil Edilecek

Jane Manchun Wong‘un Twitter hesabından paylaştığı bir ekran görüntüsünden geliyor. Ekran görüntüsünde, Spotify‘ın yerel olarak depolanan ses dosyalarını Android kitaplığında göstermesine izin veren bir özellik bulunuyor. Bu da telefonda kayıtlı olan dosyaları Spotify içinden oynatabileceğiniz anlamına geliyor. Spotify’ın yeni özelliği kullanıma sunulduğunda kullanıcılar, uygulama ayarlarına gidip “Cihaz dosyalarını göster” seçeneği aktif hale getirerek akıllı telefonlarındaki tüm ses dosyalarını Spotify kütüphanesinde görüntüleyebilecek.

Spotify’da Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Spotify'da Ne Zaman Kullanıma Sunulacak

Bu özellik, internet bağlantısı gerektirmeyeceği için bu noktada özelliğin tüm kullanıcılar için sunulması daha uygun olarak gözüküyor. Özelliğin ne zaman çıkacağı hakkında kesinlik bulunmazken, tahminlere göre 1-2 ay içerisinde bu özelliğin tüm Spotify kullanıcılarına gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın