İnstagram’da Telefon Numarası Görünür Mü?

En popüler sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram üzerinde kullanıcılardan hesaplarının onaylanması için bir telefon numarası ile hesaplarını doğrulamaları istenmektedir. Bu işlemin sonunda o telefon numarası o hesabın telefonu olarak İnstagram’a kaydolmaktadır. Peki bu telefon numarası İnstagram’da görünür mü?

İnstagram'da Telefon Numarası Görünür Mü

İnstagram’da Telefon Numarası Görünür Mü?

Hesabınıza telefon numaranızı eklediğiniz an hesabınız o telefon numarasıyla ilişkilendirilir ancak bu telefon numarası diğer kullanıcılar tarafından asla görüntülenemez. Ancak sizin telefon numaranıza sahip olan biri sizi İnstagram‘da görebilir. Yani sizi tanıyan kişiler sizin İnstagram kullandığınızı görebilecektir ancak tanımayan kişiler İnstagram üzerinden numaranıza ulaşamazlar.

instagram açınca rehberdekilere bildirim

Ayrıca İnstagram açtığınızda rehberinizdeki kişilerin karşısına önerilen kullanıcı olarak çıkma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bunun önüne geçmek maalesef ki mümkün değildir.

İnstagram’da Telefon Numarası Ne İşe Yarar

Hesabınızın spam hesaba ait olmadığını doğrulamaya yardımcı olur ve böylece ceza alma veya hesabınızın kapatılma ihtimali azalır. Bunun yanında şifrenizi unuttuğunuz zaman size sms yollayarak şifrenizi sıfırlama imkanı sunar.

One thought on “İnstagram’da Telefon Numarası Görünür Mü?

Bir Cevap Yazın