Instagram DM’den Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Artık Instagram’da en popüler olan özelliklerden biri özellikle DM’lerde kaybolan fotoğraflarla paylaşım yapmak haline geldi. Bu fotoğrafları alan kişi için, fotoğrafların bir süre sonra kayboluyor olması epey can sıkıcı olabiliyor üstelik bu fotoğrafları ss aldığınız zaman karşı tarafa bildirim de gidiyor. Bu durumda kaybolan fotoğrafları tekrar oynatmak ve bildirim gitmeden ss almak hayati bir önem arz etmeye başlamış oluyor.

Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatmak İçin Ne Yapabiliriz?

Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatmak İçin Ne Yapabiliriz

Kaybolan fotoğraflarda karşı taraf size bu fotoğrafı tek seferlik görebilmeniz için atmış demektir. Özellikle Google Play üzerinde bulunan pek çok uygulama bu durumda bildirim gitmeden ss almayı sağlayabilmektedir. Ancak bu uygulamalardan bazıları hesabınıza erişim izni istemekte bazılarıysa güvenilir olmayan başka işlemler yapabilmektedir. Tam anlamıyla güvenilir ve amaca hizmet eden uygulamalar bulunsa da tamamen risksiz yöntemlerle kaybolan fotoğrafları tekrar oynatabilmek mümkündür.

Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatmak İçin Ne Yapabiliriz

Üstteki görselde göründüğü üzere kaybolan fotoğraflar 2 yazan yerdeki gibi gelmektedir. Normal şekilde gönderilen ve kalıcı fotoğrafları 1 numarayla işaretlenen yerdeki gibi önizlemeli olarak görebilmektesiniz.

Instagram DM Kaybolan Fotoğrafları Geri Getirme

Atılan fotoğraf eğer bomba yani tek gösterimlik değil de kaybolan fotoğrafsa bu fotoğraftan çıkmanızın ardından yaklaşık üç dakika gibi bir süre boyunca tekrar fotoğrafı oynat butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Üzerinden üç dakika geçtikten sonra görüntülemek içinse fotoğrafı kaydetmeniz gerekmektedir. Karşı tarafın haberi olmadan fotoğrafı kaydetmenin yani kısaca bildirim gitmeden ss almanın en kolay yolu ise fotoğrafı açtığınızda sol altta yer alan kamera simgesine tıklamaktır.

Instagram DM Kaybolan Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Tekrar Oynatma Bildirimi

Eğer üç dakika içinde tekrar oynatma yaparsanız karşı tarafa bildirim gidiyor. Buna karşı önlem olarak üstte bahsettiğimiz kamera simgesine bastıktan sonra resmi tekrar oynatabilmenize rağmen karşı tarafa bildirim gitmeyecektir.

Instagram DM Fotoğraf Tekrar Açma

İşte bu noktada yapmanız gereken kamerayla açtığınız fotoğrafı büyüterek ss almaktır. Bu durumda hem karşı tarafa bildirim gitmez hem de fotoğrafı kaydettiğiniz için daha sonra tek seferlik fotoğrafı tekrar açma imkanınız olur.

Instagram DM Fotoğraf Tekrar Açma

Fotoğraf Açılmıyorsa Ne Yapılmalı

Bazen tek seferlik olmasından bağımsız olarak fotoğraflar açılmayabiliyor. Bu durumda pek çok alternatif çözüm yöntemleri vardır. Dm’den gelen fotoğraflar açılmıyorsa ne yapmanız gerektiğine aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın