Whatsapp’ta Engeli Kaldırınca Karşı Taraf Anlar mı?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp üzerinde bazen yaşanan tatsız olayların önüne geçmek için kullanıcılar birbirlerini engellemek zorunda kalabiliyorlar. Bu durumun sonucunda da bir süre geçtiğinde engel kaldırılmak istenildiğinde bazı sorular oluşuyor işte o sorular ve cevapları!

Whatsapp Engeli Kaldırınca Karşı Taraf Anlar mı?

Whatsapp Engeli Kaldırınca Karşı Taraf Anlar mı?

Birine attığınız engeli kaldırdığınızda karşı tarafın bunu anlaması için profilinizi kontrol etmesi veya size mesaj atması gerekmektedir. Bu kişinin görebileceği bir profil fotoğrafınız, durum bilginiz veya paylaşmış olduğunuz bir hikaye gönderisi varsa bu kişi size mesaj atmadan da engelini kaldırdığınızı anlayabilir.

Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Atılabilir mi?

Whatsapp’ta sizi engelleyen kişiye Whatsapp üzerinden mesaj atmanın tek yolu ortak grupları kullanmaktır. Ortak gruplar kullanıcı bilgileri kısmından görülebilir. Burada bulunan gruplara mesaj attığınızda engelleyen kişi dahil gruptaki herkese mesaj göndermiş olacaksınız.

Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Atılabilir mi?

Ortak bir grubunuz bulunmuyorsa sizi engelleyen kişiyle aranızda Whatsapp üzerinden iletişim kurma yolu kalmamıştır. SMS gibi alternatif yolları deneyebilirsiniz.

Whatsapp Engelliyken Atılan Mesajlar Engeli Kaldırınca Gider mi?

Hayır, karşı taraf sizi engellediyse gönderdiğiniz mesajlar tek tik olarak kalır ve engelin kalkması bu mesajların karşı tarafa iletilmesine imkan sağlamaz. Mesajlar sadece sizin tarafınızda kalır.

Bonus: Whatsapp’ta Takip Edildiğinizi Anlama

Uygulama üzerinde daha önce yapmış olduğunuz değişikliklerden ötürü başka kullanıcıların sizi izliyor olma ihtimalinden kendinizi korumak için de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın