Instagram Şifremi Unuttum e-Postamı Bilmiyorum

Instagram‘da yaşanan güvenlik açıklarının yanı sıra maalesef ki kullanıcıların kendi kendilerine yarattığı hesaba giriş problemleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri de hem Instagram hesabının şifresini hem de e-Posta adresini unutmaktır. Bu durumda yapılabilecek işlemler kısıtlı olsa da sonuca ulaşmak imkansız değildir. Farklı farklı yöntemlerle şifre kurtarma yollarını anlatacağız.

Telefon Numarasıyla Instagram Şifre Sıfırlama Yöntemini Deneyin

Öncelikle ilk deneme olarak Instagram’ın kullanıcılara şifre hatırlatmak için oluşturduğu aracı deneyebilirsiniz. Hesabınıza bağlantılı telefon numarasına erişiminiz varsa çok basit bir şekilde sms ile şifrenizi geri alabilirsiniz. Bunun için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon Numarasıyla Instagram Şifre Sıfırlama Yöntemini Deneyin
Telefonunuza giren bağlantıyı tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Instagram Hesabının e-Postasını Hatırlatma Aracı

Hesabınızın telefon numarasına erişiminiz yoksa e-postayı hatırlamaya çalışmak bir başka alternatif yol olacaktır. Yapmanız gereken yine https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresine gitmek ve kullanıcı adınızı şifre sıfırlama bölümüne yazmak olacaktır. Bunu yapmanızın ardından aşağıda mail adresinizin ilk ve son harfi görünecektir. Bu ipucu size e-posta adresinizi hatırlatabilir.

Instagram Hesabının e-Postasını Hatırlatma Aracı

Soldaki kısım mail adresinizin ilk kısmı olup @ işaretinden sonraki kısım mail sağlayıcısına ait alan adının ilk harfidir. En popüler e-posta sağlayıcıları ise şunlardır;

  • gmail
  • outlook
  • hotmail
  • yahoo
  • windowslive
  • yandex

Mail Sağlayıcının Sayfasından e-Posta Hatırlatmayı Deneme

Her sağlayıcının sistemi farklı olduğu için örnek olarak Google’ın sistemini göstereceğiz. Gmail sayfasına giriş için girdiğiniz zaman e-posta yazma bölümünün altında e-postanızı mı unuttunuz seçeneği bulunacaktır. Buraya  e-posta adresinizi yazdığınız zaman sizden telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Eğer telefon numaranız mail adresinize bağlanmışsa bu hizmet size e-posta adresinizi hatırlatabilir.

Mail Sağlayıcının Sayfasından e-Posta Hatırlatmayı Deneme

e-Posta’nızı Hatırladıysanız Şifresini Sıfırlayabilirsiniz

e-Posta hatırlama konusunda tüm e-posta sağlayıcıların yöntemleri farklı olabilir. Google’ın yöntemleri arasında;

  • Eski şifrelerinizden birini girmek
  • Daha önce giriş yaptığınız bir cihazdan onay vermek
  • Daha önce kullandığınız bir ağdan bağlanmak
  • Güvenlik sorusunu yanıtlamak

Bunlardan birini yapamıyorsanız mail adresinizin şifresini sıfırlama imkanınız da bulunmamaktadır. O zaman bir diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

Hesaba Facebook ile Giriş Yapmayı Denemek

Hesabınıza daha önce Facebook hesabınızı bağladıysanız Instagram’a Facebook’la giriş yapmayı deneyerek şifre kullanmadan hesabınıza tekrar ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook şifrenizi hatırlamıyorsanız onun şifresini hatırlamanın da farklı yolları bulunmaktadır. Bu yollar yukarıdaki başlıklarda anlatılanların aynısını Facebook için denemektir.

Hesaba Facebook ile Giriş Yapmayı Denemek

Instagram Destek Merkeziyle İletişime Geçmek

Instagram Destek Merkeziyle İletişime Geçmek

Instagram tarafından sağlanan destek servisleri her ne kadar kapatılan, çalınan hesapları erişime açma konusunda yardımcı olmaya çalışsa da e-posta adresi unutulmuş bir hesabın geri alınması için attığınız maillere dönüş yapmayacaktır. Bu sebeple Instagram desteğine ulaşmaya çalışmak sadece zaman kaybı olacaktır.

Instagram’da Kapanmayacak Bir Fake Hesap Açmak

Gerek kendi hesabınızı sonradan tekrar takip edebilmek gerekse diğer kullanıcıların paylaşımlarına bakabilmek için bir fake hesaba ihtiyacınız olabilir. Bu hesabın yöntemleri genellikle şifre sıfırlama yöntemleriyle benzerlik gösterdiği için bu yazıda yer vermeyi uygun bulduk. Aşağıdaki videomuzdan erişebilirsiniz.

One thought on “Instagram Şifremi Unuttum e-Postamı Bilmiyorum

Bir Cevap Yazın