Android iPhone Birbirine Whatsapp Mesajları Aktarma

Android ve iPhone arasında Whatsapp mesajlarını aktarmak aynı platformdaki cihazlara göre biraz daha zor olabilmektedir. Bu sebeple üçüncü parti uygulamalardan yardım almamız gerekebilir. Hazırladığımız videoda hem Android’den iPhone’a hem de iPhone’dan Android’e Whatsapp mesajlarını aktarmanın yolunu anlattık.

Whatsapp Mesajlarını Başka Telefona Aktarma Yöntemi

Whatsapp veri taşıma işlemi için öncelikle bir aktarım yapacağınız telefonların yanı sıra bir de bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bunun için ultfone adresinden aktarım uygulamasını indirmeniz gerekmekte. Uygulama hem Windows hem de Mac uyumlu olmakla birlikte çok kolay bir arayüzü bulunmaktadır.

Android’den iPhone’a Mesaj Aktarma İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uygulamanın kullanım arayüzü çok basit olmakla birlikte uygulamayı açmanızın ardından karşınıza iki cihazı da USB ile bağlamanızı isteyen bir sayfa gelecektir. Bağladığınız cihazlar ve işletim sistemleri sırayla aşağıdaki gibi görünecektir. Burada Whatsapp mesajlarınızı hangi cihazınızdan aktarmak istiyorsanız “Source” kısmına onu seçmelisiniz.

“Destination” da hedef demektir. Yeni telefonunuzu da buraya getirmelisiniz. Telefon markasının sağında yer alan ok tuşundan cihaz değişikliği yapabilirsiniz.

Android'den iPhone'a Mesaj Aktarma İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Transfer butonuna basmanızla cihazınız için yedek almak isteyip istemediğiniz ya da direkt transfer mi yapmak istediğiniz sorulmaktadır. Bu noktada bizim tavsiyemiz önce bir yedek almanız ondan sonra transfer işlemi gerçekleştirmenizdir. (Videoda nasıl yapıldığı gösterilmektedir.)

Ayrıca Android cihazlarda aktarıma başlamadan önce geliştirici seçeneklerini de açmanız gerekecektir. Bunun nasıl yapıldığını da aşağıdaki videomuzda görebilirsiniz.

iPhone’dan Android’e Whatsapp Mesajlarını Aktarırken Ne Yapmalıyız?

iPhone’dan Android’e veri taşıma işlemi için de tıpkı diğer işlemde olduğu gibi Android cihazınızda USB hata ayıklamasını açmalı ve “source” kısmına iPhone cihazınızı seçmeniz gerekmektedir. Ardından normal şekilde transfer işlemini başlatarak mesajlarınızı iPhone’dan Android’e aktarabilirsiniz.

iPhone'dan Android'e Whatsapp Mesajlarını Aktarırken Ne Yapmalıyız

Transfer işleminin tamamlanmasıyla mesajlarınız yeni telefona aktarılmış olacaktır. Herhangi bir noktada takıldığınızda yol gösterme amacıyla uygulama içinde aşama aşama görselleriyle rehberler bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın