İşte Bu Benim Masalım Dizisi 2. Sezon Gelecek mi?

Exxen’in en beğenilen yapımlarından biri olan İşte Bu Benim Masalım dizisi Nisan ayında sezon finali yaparak uzun bir süreliğine ekranlardan uzak kalmıştı. Bu süreç boyunca diziyi yakından takip eden seyircilerin aklındaysa “ikinci sezon ne zaman başlayacak?” sorusu ciddi şekilde yer almaya başladı. Exxen tarafından henüz dizinin devam edip etmeyeceğiyle ilgili net bir açıklama olmasa da diğer kaynaklardan gelen bazı bilgiler bulunuyor.

Dizi Final mi Yoksa Sezon Finali mi Verdi?

Dizi Final mi Yoksa Sezon Finali mi Verdi

Dizi daha çekime başlamadan önce tüm senaryo, hikaye ve kadro tamamen belirlenmiş yani ilk bölüm çıkmadan sekiz bölüm süreceği kesinleşmişti. Senaryoya bakıldığındaysa olayın ana hikayesi üzerinde durulup tam anlamıyla hikayenin tamamlandığını ve aynı sezonda yeni bir bölüm gelmesinin pek beklenir bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Dizinin devamı hakkında oyuncuların ve prodüksiyon ekibinde yer alan kişilerin sosyal medyadan verdikleri cevaplardan yola çıkarak ikinci sezonun gelmesinin mümkün olduğu sonucuna varabiliriz. Bu konuda net bir açıklama yapılana kadar her zaman yeni sezon çekimlerine başlanılması mümkündür.

Neden Bu Kadar Uzun Ara Verildi?

Neden Bu Kadar Uzun Ara Verildi

Hem Exxen’in yeni bir platform olması hem de platformda yer alan tüm dizilerin aynı belirsizlik içinde yer alması bu durumun İşte Bu Benim Masalım’a özel olmadığını anlamamızı sağlıyor. Platformdaki tüm içeriklerin bu durumda olması bütçe, seyirci ya da benzeri kaygılar güdülerek farklı planlamalar yapıldığı ihtimalini de değerlendirmemiz gerektiğini ortaya koyuyor.

Şu an için eldeki en güncel bilgi dizinin yönetmeni Kıvanç Baruönü’nün Instagram’da yaptığı soru cevap sırasında “ibbm ikinci sezon gelmeyecek galiba” sorusuna “galiba” diyerek cevap vermesidir. Kendisinin de pek çok kez belirttiği üzere dizinin devam ya da final kararını alacak kişi Exxen olmakla birlikte herhangi bir çekime devamın söz konusu olması durumunda kendilerinin ve ekibinin de bu işe devam edeceklerini belirtmiştir.

Yönetmen Kıvanç Baruönü İşte Bu Benim Masalım

Şu an için dizinin devamı hakkında belirsizlik kendini koruyor olsa da henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Başta Aleyna Tilki ve Cemal Can Canseven olmak üzere başrol oyuncularının da ikinci sezon durumunda müsait olmaları ve gelen teklifi kabul etmeleri gerekmekte.

Aleyna Tilki de geçtiğimiz günlerde kendisine sorular soran magazin muhabirlerine Acun’dan gelecek bir dizi teklifine hayır demeyeceğini belirtmişti. Bu bilgileri göz önünde bulundurduğumuzda gözleri çevireceğimiz tek yetkilinin Exxen’in kendisi olduğunu görebiliriz. Konu hakkında herhangi bir gelişme olması durumunda sitemizde yeni haberleri ekleyeceğiz. Yeni bir bölüm gelirse 9. bölüm olarak ya da 2. sezon 1. bölüm olarak Exxen üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın