Instagram Fotoğraf Video Yüklerken Kalitesi Bozuluyor Sorunu Çözümü

Instagram’a yüklediğimiz tüm gönderi ve hikayelerde Instagram ister istemez yüklediğimiz içeriklerin boyutunu küçültüyor. Bunun amacı gönderilerin az yer kaplaması ve çabuk açılması olsa da kullanıcıların epey canını sıkan bir durum olduğu bilinen bir gerçek. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcıların yapması gereken iki basit ayar bulunuyor. Bu değişikliklerin ardından video ve fotoğraf yüklerken kalite bozulması sorunu tarihe karışacaktır.

Instagram Fotoğraf Video Yüklerken Kalitesi Düşüyorsa

Yüklediğiniz fotoğrafların ve videoların kalitesi düşüyorsa öncelikle bunun sebeplerinden biri kullandığınız cihazdaki Instagram uygulamasında (cihaz ayarları değil Instagram ayarları) veri tasarrufu özelliğinin açık olmasıdır. Öncelikle bu ayarı kontrol etmenizde fayda var. Hemen bu ayarın altında da “yüksek çözünürlüklü medya” seçeneği bulunmaktadır.

Instagram Fotoğraf Video Yüklerken Kalitesi Düşüyorsa Yüksek Çözünürlüklü Medya Özelliğini Açın

Instagram Yüksek Kaliteli Video Yükleme Yöntemi

Bir diğer yöntem olan Instagram’a içerik stüdyosundan video yükleme yöntemi sayesinde videolarınızın yüklenirken kalitesinin düşmesi sorununu kesin olarak çözebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken business.facebook.com adresinden hesabınızla giriş yapmak. Ardından paylaşım yapma ekranı karşınıza gelecektir. Instagram’a yüksek kaliteli video yüklemek için şu adımları takip edin

  • Facebook Business Suite’a Giriş Yapın
  • Gönderi Oluştur Butonuna Tıklayın
  • Videonuzu Seçin ve Yükleyin
  • Yayınla butonuna basın.
Instagram Yüksek Kaliteli Video Yükleme Yöntemi
Instagram Reels video kalitesi düşüyor

Bu kısımdan yapacağınız hiçbir yayınlamada video hatta fotoğraf kalitesinde düşme olmayacak, içerikleriniz olduğu gibi yayınlanacaktır. Bu sayede Instagram video yüklerken kalite düşüyor sorununu kolayca çözmüş olacaksınız. Aynı yöntemi hikayeler için de uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra business suite size planlı gönderi paylaşma imkanı da sağlamaktadır. Yani bir gönderiyi şu an değil de birkaç saat sonra paylaşılsın diye ayarlayabilirsiniz.

Instagram’da Planlı Gönderi Nasıl Paylaşılır

Bir Cevap Yazın