İnstagram Zamanlı Gönderi Paylaşma

İnstagram’da aktif bir sayfa olmaz için sürekli paylaşım yapmanız gerekmektedir. Ancak bu bir insanın tek başına sonsuza dek sürdürebileceği bir iş değildir. Bu yüzden paylaşım zamanlama özelliği yardımınıza yetişmektedir. İnstagram zamanlı gönderi paylaşma özelliği sayesinde sayfanıza eklediğiniz paylaşımlar istediğiniz saatte otomatik olarak paylaşılacaktır. Bu sayede her daim elinize telefonu alıp sayfanızı kontrol etmeniz gerekmekeyecektir.

İnstagram Otomatik Paylaşım Planlama Sistemi

Bu işlem İnstagram’ın ayarlarında bulunan bir özellik aracılığıyla maalesef ki yapılamamaktadır. Kullanmanız gereken sistem üçüncü parti bir uygulama olan Hootsuite uygulamasıdır. Hootsuite’da hesap oluşturduktan sonra İnstagram hesabınızla uygulamaya giriş yaptıktan sonra sayfanın altında bulunan “compose” seçeneğini kullanmanız gerekecektir.

instagram paylaşım planlama

Paylaşım yapma ekranı geldikten sonra sağ üstten “next” diyerek paylaşımınızı tamamlayın. Karşınıza nasıl paylaşmak istediğinizi soran bir pencere açılacaktır. “Custom Schedule” seçeneği gönderi zamanlamayı ayarlayan özelliktir.

instagram otomatik paylaşım programı ücretsiz

Ardından bir takvim açılacak ve paylaşımın yayınlanmasını istediğiniz tarihi seçmenizi isteyecektir. Tarihi seçip tamam demenizin ardından belirlediğiniz saatte İnstagram otomatik paylaşım özelliği devreye girecek ve yayınlanacaktır.

Otomatik Paylaşım Özelliğinin Avantajları

  • Tamamen ücretsizdir.
  • Her an aktif olmanızı sağlar.
  • İş yoğunluğunuzu azaltır.
  • İnstagram dışında Facebook ve Twitter ile entegre edilebilir.

Bu özellik özellikle işletme hesaplarının işini kolaylaştırmakla birlikte belirli planlarınızı yayına almanız için büyük kolaylık sağlar. Bu özellik sayesinde gece yarısında uyurken bile paylaşım yapabilmeniz mümkündür. İşletme hesaplarının işine yarayabilecek olan bir diğer özellik de tıklanabilir link bulunduran içerikler paylaşmaktır.

İnstagram’da Tıklanabilir Link Ekleme

Zamanlanmış paylaşımlarınızla kullanıcıları kendi sitenize, ürünlerinize yönlendirmek isterseniz bunun en iyi yolu link paylaşmaktır ancak İnstagram’da normal paylaşımlara eklenen linkler yazı halinde çıkmaktadır. Bu yüzden yayıncılar kullanıcıları yönlendirmek için bio’larına link ekleme yoluna gitmektedir ancak bu yöntem her zaman yeterli olamamaktadır.

İnstagram Paylaşımlarına Tıklanabilir Link Ekleme

Bir Cevap Yazın