İnstagram Paylaşımlarına Tıklanabilir Link Ekleme

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın en sık kullandığı sosyal medya ağlarından olan İnstagram üzerinde yaptığınız paylaşımlara link eklemek isteyebilirsiniz. Özellikle ticari amaçlı kullanan işletmeler, şirketler ve paylaşımına link vermek isteyen bloglar için link vermek hayati bir önem taşımaktadır. Ancak normal şartlar altında İnstagram paylaşımlarına eklediğiniz linkler tıklanabilir olmaz. Örnek olarak aşağıdaki resme bakabilirsiniz;

instagram paylaşımlarına link eklemek
Görselde görüldüğü gibi eklenen linke tıklanamamakta bu yüzden link bir işe yaramamaktadır.

İnstagram’da Tıklanabilir Link Nasıl Oluşturulur

İnstagram kullanıcılarını kendi sitenize çekmenin iki yolu vardır. Birinci yöntem en klasik yöntem olarak bilinen “bio” kısmına link eklemektir. Burası hesaba ait internet sitesi bağlantısı olduğu için İnstagram buradaki bağlantıya tıklanmasına izin vermektedir.

Paylaşımların altına yazdığınız yazılardaki linkler hiçbir zaman tıklanabilir duruma gelememektedir. Paylaşımlara link ekleme yöntemi diye bir şey olmadığı için ikinci yönteme geçmemiz gerekiyor burada yapabileceğiniz şey hikayelerinizi linkli olarak paylaşmaktır. Linkli hikayeler yukarı sürüklendikleri zaman ilgili internet sitesi ziyaret edilebilir.

Instagram Yukarı Kaydırma Hikayelere Link Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikayelerinde Linkli Paylaşım Nasıl Yapılır

Linkli instagram hikayesi paylaşabilmek için hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz ve 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu özelliği hesabınızda göremezsiniz.

instagram hikayesine link ekleme

Eğer bu özellik hesabınızda varsa kullanıcıları istediğiniz siteye yönlendirebilmeniz mümkündür. Aksi taktirde yapabileceğiniz tek şey takipçi sayınızın artması için çabalamaktır. İnstagram gönderilerinde link paylaşmak ancak bu kadar mümkündür.

2 thoughts on “İnstagram Paylaşımlarına Tıklanabilir Link Ekleme

Bir Cevap Yazın