iPhone Gizli Numaradan Çağrı Almayı Engelleme

Gereksiz yere heyecan yaratan ve arayanın kim olduğu hiçbir şekilde öğrenilemeyen özel numaradan arama özelliğini engellemeniz mümkündür. iPhone için Gizli Numaradan Aranmayı Engelleme yöntemini anlatacağız. Hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilecek kadar kolay bir işlemdir. App store’da böyle uygulamalar olsa da telefondan engellemek daha basit ve kolaydır.

Gizli Numaradan Çağrı Almayı Kapatma

Öncelikle iPhone’unuz için gizliden arama almayı kapatmak için operatöre göre yapacağınız işlem farklılık göstermektedir. Sırasıyla aşağıdan listemize ulaşabilir ya da videomuzu izleyebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaradan Aranmayı Kapatma

Gizli numaradan arama almayı kapatmak için numara çevirme ekranına gelip *253# tuşlarını girip arama yapmanız gerekmektedir.

Vodafone Özel Numaradan Aranmayı Engelleme

Özel numaradan aranma almayı engellemek için 7046’ya GIZLI AC yazan bir mesaj atmanız gerekmektedir. Ardından hattınızın özel numaradan çağrı almaya kapandığına dair bir mesaj gelecektir.

Türk Telekom Gizliye Kapatma

Gizliden çağrı almayı kapatmak için *253#’yi tuşlamanız yeterli olmaktadır.

Özel Numaradan Arayanı Bulma

Bu işlemlerin ardından iPhone’unuzu gizliden aramak mümkün olmayacaktır. Kimse size gizli numara kullanarak çağrı atamaz. Eğer bir gün tekrar hattınızı gizli numaraya açmak isterseniz burada bahsedilen işlemleri tekrarlamanız yeterli olacaktır. Vodafone içinse AC değil KAPAT yazan  bir mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın