Telefon Konuşması Kaydetme Uygulaması

Başta Android cihazlar olmak üzere tüm telefonlarda bazen ihtiyaç duyulabilecek bir uygulama olan telefon konuşmalarını kaydetme uygulaması daha sonra eski konuşmaları dinleyebilmeyi sağladığı için hayat kurtarıcı özelliklere sahip olabilir. Bu sebeple siz de telefon konuşmalarını kaydetmek istiyorsanız konuşma kaydı nasıl alınır konusunda yaptığımız incelememize göz atabilirsiniz. Son zamanlarda Google’ın politikalarından dolayı bu uygulamalar düzenlemeler yapmış olsa da hala çalışmaktadırlar. Karşı tarafın sesi düşük gelebilir ya da bazen uygulama hata verebilir ancak hiç yoktan iyidir.

Telefon Konuşmalarını Kaydeden Uygulama: ACR

Telefon Konuşmalarını Kaydeden Uygulama ACR

Telefonunuzda yaptığınız görüşmeleri kaydetmek için Google Play üzerinde bulunan ACR (Action Call Recording) isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama Google politikalarına karşı gelmemek için son güncellemelerle kendini ne kadar zayıflatmış olsa da internetten eski sürümlerini apk olarak bulup indirmek mümkündür. Siz de sorunsuz bir şekilde ACR kullanmak için Google’a “ACR APK” yazarak arama yapabilirsiniz. ACR ile yapılan telefon konuşma kayıtları telefonun yerel hafızasına kaydedildiği için her zaman dinlenebilir. Güncel sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı gayet basit olup bizim tarafımızdan hazırlanmış olan aşağıdaki videoyla görülebilir.

Konuşma Kaydetmek Yasal mı?

ACR uygulamasını telefonuna indiren kullanıcıların en merak ettiği konulardan biri de konuşmaları kaydetmenin yasal olup olmamasıdır. Biz her ne kadar savcı ya da avukat olmasak da bu konuda fikir yürütebiliriz; şirketlerin telefon konuşmalarını kaydetmeden önce size bunu bildirmesi konuşmanızın kaydedildiğini bildiğiniz ve buna rağmen konuşmaya devam ettiğiniz anlamına gelir. Buradan şu çıkarımı yapabiliriz; karşı tarafın haberi varsa telefon konuşmalarını kaydetmekte herhangi bir mahsur yoktur.

Buna ek olarak bir mahkemeye çıkılacak ve delil olarak telefon konuşması sunulacaksa hukukta delilin elde edilme yolundan önce içeriğinin sorgulanması kuralı vardır. Eğer gerçekten bir suçu ortaya çıkarmak için bunu yapıyorsanız yüksek ihtimalle başınız belaya girmeyecektir. Ancak burada yazılanlar resmi bir bağlayıcılığa sahip değildir. Teknoloji Elçileri bir teknoloji blogu olup sadece bilgi verir, bu konuda yazmış olduğu içeriklerden dolayı sorumluluk kabul etmez.

iPhone Telefon Konuşması Kaydetme

iPhone Telefon Konuşması Kaydetme

Maaalesef ki Apple’ın IOS’ta kısıtlamış olduğu özelliklerden dolayı herhangi bir uygulamanın konuşmaları kaydedebilme hatta telefonun mikrofonuna Apple’dan habersiz ulaşabilmesi bile imkansızdır. Bu sebeple yasal olsa bile telefon konuşmalarını kaydetmek iPhone için mümkün değildir.

Bir Cevap Yazın