Whatsapp Çevrimiçi Ama Mesaj Tek Tik

Whatsapp üzerinden başka kullanıcılar ile mesajlaşırken mesajların yanında gri veya mavi renkte tiklerin çıktığını görmüşsünüzdür. Bu tiklerin sayısı ve renkleri birer anlam taşımaktadır. Mesajların yanında bulunan tiklere göre mesajların iletilme ve okunma durumlarını anlayabiliyorsunuz. Ancak bu tik sistemi her zaman doğru çalışmayabiliyor ve sorunlar oluşabiliyor. Mesajlaştığımız kullanıcının çevrimiçi olup mesajın tek tikte kalması da bu sorunlardan bir tanesi. Gelin şimdi mesajların yanındaki tiklerin anlamına ve mesajlaştığımız kişinin çevrimiçi olmasına rağmen mesajın tek tikte kalma sorununa bakalım.

Whatsapp Tikler Ve Anlamları

whatsapp mavi tik

Whatsapp mesajlarının yanındaki tiklerin durumuna göre mesajınızın iletilme ve okunma durumunu anlayabiliyorsunuz. Mesajların yanındaki tiklerin durumuna göre anlamları şu şekildedir;

  • Tek gri tik : Mesaj karşı tarafa iletilmedi
  • Çift gri tik : Mesaj karşı tarafa iletildi ancak okunmadı
  • Çift mavi tik : Mesaj karşı tarafa iletildi ve okundu

Whatsapp mesajının tek tikte kalması için mesajlaştığımız diğer kullanıcının Whatsapp uygulamasının internete bağlı olmaması veya sizi engellemiş olması gerekmektedir. Karşıdaki kullanıcı sizi engellediği zaman çevrimiçi olup olmadığını da göremezsiniz. Aynı şekilde karşıdaki kullanıcı internete bağlı olmadığı zaman da çevrimiçi olamayacağı için çevrimiçi olduğunu göremezsiniz. Peki mesajlaştığınız kişinin hem çevrimiçi olduğunu görüyorsunuz hem de mesajınız tek tikte kalıyorsa bu ne anlama gelir.

Bağlantı Sorunları

whatsapp

Mesajlaştığınız kişinin veya sizin internetinizde meydana gelen düzensizlikler, yavaşlamalar ve kopmalar sağlıklı bir veri akışını engellemektedir. Sağlıklı veri akışının olmadığı durumlarda ise mesajlarınızın geç iletilmesi, mesaj sıralarının yanlış olması veya yazımızın konusu olan mesajın tek tikte kalıp karşı tarafın çevrimiçi olması gibi sorunlar yaşanabilir.

Resmi Olmayan Whatsapp Uygulamaları

Resmi olmayan whatsapp uygulamaları yani bir diğer deyişle üçüncü taraflarca geliştirilmiş whatsapp tabanlı uygulamalar bu tip sorunların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Kullanıcılar tarafından çevrimiçi olmadan mesaj okuma gibi bazı ekstra özellikler için bu tür uygulamalar kullanılmaktadır. Kullanıcın çevrimiçi olup mesajın tek tikte kalması bu uygulamaların neden olabileceği bir sorun veya özelliktir. Mesajlaştığınız kişinin çevrimiçi görünüp mesajınızın tek tikte kaldığı durumlarda mesajlaştığınız kişi de resmi olmayan whatsapp uygulamalarından bir tanesini kullanıyor olabilir.

Bir Cevap Yazın