Silinmiş Google Geçmişini Geri Getirme

Google üzerinde yapmış olduğunuz aramaları geçmişinizden silseniz bile hesabınızın kayıtlarında geçmişiniz saklanmaktadır. Muhtemelen bundan haberiniz bile olmadığı için şimdiye kadar silmiş olduğunuz tüm arama geçmişinizi hesabınızın etkinliklerini kontrol ederek bulabilirsiniz. Bu da bazen iyi bazen kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Silinen Google Arama Geçmişi Nasıl Geri Getirilir?

Öncelikle Google’ın myactivity.google.com sayfasına Google hesabınızla giriş yapmalı ve sayfayı incelemelisiniz. En başta en son yapmış olduğunuz aramalar olmak üzere tüm geçmişiniz sırayla listelenecektir. Dilerseniz sayfanın başında bulunan arama motoruyla geçmişinizde kelime ya da site araması yapabilirsiniz.

Telefonda Google Arama Geçmişi Silme

Üstteki konunun yanı sıra içeriklerinizi tam olarak temizlemek için kontrol etmeniz gereken birkaç bölüm bulunmaktadır. Geçmişinizin tam olarak silinmesini istiyorsanız hem aşağıdaki videoda bahsedilen yöntemle tarayıcı geçmişinizi hem de myactivity sayfasından hesap geçmişinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bu iki işlemin ardından geçmişiniz sonsuza dek temizlenmiş olacaktır.

Geçmişi Kaydetmeyen Tarayıcı Özelliği: Gizli Sekme

Tarayıcılarda bulunan gizli sekme özelliği sayesinde telefonunuzun geçmişinin kayıt edilmeden direk silinmesini sağlayabilirsiniz. Sağ üstteki üç noktaya tıklayarak seçeneklerden ulaşılabilen gizli sekme tamamen gizlilik amacıyla eklenmiş kullanışlı bir özelliktir.

gizli sekme ile google arama geçmişinizi kaydetmeden silin

Bir Cevap Yazın