iPhone Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım

iPhone kullanıcılarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi maalesef ki telefona koyulan şifrenin unutulmasıdır. Bu durumda sizi biraz uğraştıracak olan iTunes aracılığıyla iPhone şifre sıfırlama işlemi yapmanız gerekmektedir. iPhone parolanızı unuttuğunuz için bilgisayarsız olarak bu işlemi yapmanız mümkün değildir. Ayrıca iPhone’u şifresiz açma gibi bir işlem de mümkün değildir.

şifresi unutulmuş iphone nasıl kurtarılır

Şifresi Unutulmuş iPhone Nasıl Sıfırlanır

Öncelikle bir bilgisayar bulup bu bilgisayara iTunes‘u kurmanız gerekmektedir. İndirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz. iTunes kurulumu tamamlandıktan sonra telefonunuzu kabloyla bilgisayarınıza bağlayın.

 iphone parola kaldırma

Bilgisayara telefonunuzun bağlandığını gördükten sonra telefonunuzu kapatın ve cihaz modelinize uygun şekilde devam edin;

iPhone X veya iPhone 8 şifresini unuttuysanız

iphone x şifresini unuttum
Telefonunuzun sol tarafında bulunan ses açma ve kapatma düğmelerine birer defa bastıktan sonra sağ taraftaki açma düğmesine karşınıza iTunes logosu gelene kadar basılı tutun.

iPhone 7 Şifresini Unuttuysanız

iphone 7 şifre unuttum parola kaldırma
Telefonunuzun ses kapatma ve ekran açma düğmelerine iTunes logosu gelene kadar basılı tutun.

iPhone 6 ve Eski Sürümlerde Güvenlik Parolası Kaldırma

iphone 6 güvenlik parolası ekran kilidi kaldırma
Telefonunuzun kilit ve ana ekran tuşuna iTunes logosu gelene kadar basılı tutun.

iTunes Ekranı

iphone şifre unutmak ve kaldırma
iTunes logosunun geldiği sıfırlama ekranına ait bir fotoğraf

Parola Kaldırma İşleminin Devamı

iTunes logosunu gördükten sonra işleme bilgisayar üzerinden devam etmeniz gerekmektedir. Bu noktada bilgisayarınızda aşağıdaki uyarının görünecektir. Ayrıca buradan itibaren model fark etmeksizin tüm telefonlarda aynı işlem yapılacaktır.

iphone kurtarma modu
iPhone’unuzun şifresini kaldırmak için “Geri Yükle” seçeneğini kullanmalısınız ancak bu buton telefonunuzun içindeki tüm dosyaları silecektir!

Ardından telefonunuza ait iOS sürümü indirilmeye başlanıp otomatik olarak kurulacaktır. Bu noktadan sonra yapmanız gereken tek şey kurulumun bitmesini beklemek. Ayrıca daha net bir anlatım için hazırlamış olduğumuz videoyu izlemeyi de tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın