Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook üzerinde yapmış olduğunuz aramalar bir sonraki sefer daha kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için yedeklenmektedir. Bir sonraki aramanızda daha önce yaptığınız aramalar yani arama geçmişiniz listeleniyor. Arama geçmişinizi sadece siz görüyor olsanız bile bu geçmişi temizlemek isteyebilirisiniz. Peki Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir?

Bu işlemi telefondan ve bilgisayardan olmak üzere iki şekilde sınıflandırabiliriz.

Bilgisayarda Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook’ta bu durumun pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir durum olduğunu fark ettiği için günümüzde bu işlemi epey kolaylaştırmıştır. Sadece iki adımda arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

facebook arama geçmişi silme

Öncelikle aramaya tıklayarak “Yakınlardaki Aramalar” seçeneğinin sağında bulunan “düzenle” seçeneğine tıklıyorsunuz. Ardından fotoğrafta görünen sayfa karşınıza gelecektir. Yapmanız gereken “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklamak.

Telefondan Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Telefon üzerinden arama geçmişi silmekte aynı bilgisayarda olduğu gibi çok kolay ve iki adımlı bir işlemle yapılabilecek kadar kısadır.

Yukarıda bulunan görselde tarayıcı üzerinden işlem yapmayı gösterdik ancak uygulama ile siteden geçmiş silmek çok fark etmemektedir. Üstelik hem iPhone (ios) hem de Android cihazlar için geçerli. “Yakınlardaki Aramalar“ın yanındaki “Düzenle” butonuna tıklayarak aşağıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Buradan da “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklayarak telefondan facebook arama geçmişinizi silmiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın