Instagram Yasaklı Etiketler Nasıl Bulunur? Etiket Engeli Sebebi Nedir?

Instagram‘da özellikle yeni kullanıcıların yaşadığı en büyük problemlerden biri kullanılan etiketlerin yasaklı olması ya da yaptıkları paylaşımların kullandıkları etiketlerde görünmemesi sorunudur. Bu konu bazen Instagram’da çok fazla konu etiketi uyarısı ile karıştırılmaktadır ancak aynı şey değildir. Yine de yazımızda bu konuya ve etiketlerde görünmeme sorununa da değindik. Instagram’da bir konu etiketinin neden engellenebileceğine bir göz atalım.

Instagram Engelli Etiketler Nelerdir?

Instagram Engelli Etiketler Nelerdir

Her ne kadar engelli etiketlerle ilgili internette belli başlı listeler bulunsa da engelli etiketlerin bir listesini oluşturmak imkansıza yakındır. Bu konuya bir örnek vermek gerekirse #kadınlargünü etiketi uzun süredir Instagram’da bulunan engelli etiketlerden biridir. Bu engelin sebebi ilgili etiket üzerinde çok fazla olumsuz, kışkırtıcı paylaşım yapılması ve gündemden düşene kadar Instagram’ın bu etiketi sınırlandırmasıdır.

Engelli Etiketler Nasıl Anlaşılır?

Bir etiketin engellendiğini anlamanın en kesin yolu o etiketi arama kısmına yazarak yapılan paylaşımlar sayfasına gelmektir. Eğer etiket sayfasında “konu etiketinden yakındaki gönderiler şu anda gizlendi” uyarısı çıkıyorsa bu, etiketin yasaklandığı anlamına gelmektedir. Yaptığınız paylaşım bu etikette çıkmayacağı için bu etiketi paylaşımlarınızda kullanmanıza gerek yoktur.

Engelli Etiketler Nasıl Anlaşılır

Etiket Engeli Paylaşımların Etikette Görünmemesi Sorunu Neden Olur?

Etiket Engeli Paylaşımların Etikette Görünmemesi Sorunu Neden Olur

Etiket engelinin sebebi çok fazla etiket kullanımında dolayı Instagram’ın sizi spam olarak algıyabilme ihtimali olsa da her zaman bu sebeple olmayabilir. Görünme engeli olarak bilinen Shadow Ban almanız bu duruma sebep olabilecek durumlardan biridir. Shadow ban sebepleri kısaca şunlar olarak sıralanabilir

  • Çok fazla konu etiketi kullanmak.
  • Düşük etkileşime sahip paylaşımlar yapmak.
  • Kısa zamanda normalin üstü sayıda paylaşım yapmak.
  • Sürekli takip isteği atıp reddedilmek.
  • Kullanıcıları takip etme engeli yemek.
  • Fazla yorum yapmaktan engel yemek.
  • Bunlara benzer olumsuz etkileşimlerde bulunmak.

Bunlardan dolayı engel almış olma ihtimaliniz bulunuyor eğer hesabınızın aldığı engeli nasıl çözebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Instagram Hashtag Engeli Nasıl Kaldırılır isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Instagram’da Keşfete Çıkma ve Takipçi Kazanma Yöntemleri

Hesabınızda etiket kullanımından dolayı sınırlama aldıysanız bunu daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yapıyor olmanız muhtemeldir. Bu durumda da özellikle etiket kullanımı başta olmak üzere zamanla keşfete çıkma, daha fazla kullanıcıya ulaşma gibi yöntemleri baştan sona anlattığımız videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

One thought on “Instagram Yasaklı Etiketler Nasıl Bulunur? Etiket Engeli Sebebi Nedir?

Bir Cevap Yazın