İnstagram Hashtag Problemi Nasıl Çözülür 2020

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması İnstagram üzerinde kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de paylaşılan fotoğrafların hashtaglerde görünmemesi sorunudur. Bu özelliği agresif bir şekilde kullanan kullanıcılar maalesef ki hashtag engellemesiyle karşı karşıya kalmaktadır.

instagram hastag engellemesi nasıl kaldırılır problem

İnstagram Hashtag Engeli Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle hesabınızda yapmış olduğunuz son etkinlikleri gözden geçirin. Bir fotoğrafta çok fazla etiket kullanmış veya sık aralıklarla aynı etiketlere fotoğraf atmış olabilirsiniz. Bu İnstagram’ın sizi filtrelemesine sebep olmuş olabilir. Şanslısınız ki bu çok büyük bir sorun değil. İşte yapabilecekleriniz;

  • Çok fazla etiket kullandığınız son fotoğrafları silmek.
  • Hesaptan çıkış yapıp birkaç saat İnstagram kullanmamak.
  • Birkaç gün boyunca fotoğraf paylaşmamak.

instagram hashtag limiti sınır kaç

İnstagram‘da bu tarz engellemeler en fazla 48 saat sürmektedir. Bu süre boyunca giriş yapmamanız veya fotoğraf paylaşmamanız hesabınızın normale dönmesini sağlamak için yeterli olacaktır. Ardından paylaşımlarınıza dikkat ederek fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bundan sonra 6’dan fazla etiket eklemeden paylaşım yapmanız bir daha bu engelle karşılaşma ihtimalinizi düşürür.

İnstagram Etkileşim Arttırma

Daha fazla beğeni almak için daha çok etiket kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine yaptığınız paylaşımların güzel olması yeni kullanıcıların sizi takip etmesi için en önemli etkendir. İnstagram’da keşfete nasıl çıkılır yazımız bu konuda işinize yarayabilir.

One thought on “İnstagram Hashtag Problemi Nasıl Çözülür 2020

Bir Cevap Yazın