İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram‘da bulunan keşfet bölümü yeni kullanıcıları keşfetmenizi ve onların daha popüler hale gelmesini sağlar. Sizler de daha fazla tanınmak istiyorsanız keşfet bölümünde paylaşımlarınızın çıkmasını isteyebilirsiniz. Peki İnstagram’da keşfet bölümüne nasıl çıkılır?

İnstagram'da keşfet bölümüne nasıl çıkılır

İnstagram Keşfet Nasıl Kullanılır?

İnstagram‘da zaman zaman popüler olan içerikler, algoritmanın sizin beğeneceğinizi düşündüğü paylaşımlar keşfet bölümünde görünebilir. Bu paylaşımlar etkileşimleri düşmeye başlayana kadar orada durmaya devam ederler. Ancak önemli olan konu şudur ki, herkesin gördüğü keşfet bölümü aynı değildir. Sizin keşfette karşınıza çıkan içerikler başkasının karşısına çıkmayabilir.

İnstagram Keşfet Neye Göre Belirlenir

İnstagram Keşfet Neye Göre Belirlenir

Genel olarak çok beğeni ve yorum alan fotoğrafların keşfet bölümüne çıkmasının yanı sıra takip ettiğiniz kullanıcıların beğendiği paylaşımlar, son zamanlarda gönderilerini beğendiğiniz hesaplara benzeyen diğer hesaplara ait fotoğraflar ve yakın çevrenizde paylaşılan fotoğraflar sizin karşınıza çıkma konusunda önceliklidir.

İnstagram Keşfet Nasıl Kullanılır

İnstagram’da Keşfete Çıktığımı Anlama

Üstte anlattığımız sistemden de anlaşılacağı gibi İnstagram’da keşfete çıktığımı anlama gibi bir şey söz konusu değildir. Çünkü keşfet bölümü herkes için farklıdır. Bazen hiç düşünmediğiniz bir gönderi bile birilerinin karşısına çıkabilir ancak siz farkında olamazsınız. Buna karşın kendi gönderileriniz keşfete çıksa bile siz göremezsiniz.

İnstagram'da Keşfete Çıktığımı Anlama

İnstagram Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

Bu konuda mevcut takipçi sayınızın pek bir önemi yoktur. En başında anlattığımız gibi keşfete çıkmak için paylaşmış olduğunuz fotoğrafın mümkün olduğu kadar çok etkileşim alması gerekmektedir. Bu yorum olur, fotoğraf olur, kayıt olur fark etmez. Ne kadar çok beğeni o kadar çok kişinin karşısına çıkmak demektir. Zaten keşfet sekmesi Youtube‘un trend bölümü gibi herkese aynı görünecek şekilde çalışsaydı sadece ünlülerin fotoğrafları karşımıza çıkardı.

İnstagram Keşfet'e Nasıl Çıkılır

İnstagram Keşfete Düşme Hilesi

Ne kadar keşfete çıkma olarak bahsetsek de bazı kullanıcılar bu duruma keşfete düşme de demekteler. İnstagram’da keşfete düşme hilesi diye bir şey yoktur. Keşfet sabit bir sekme olmadığı için bazen aldığınız bir beğeni bile fotoğrafınızı beğenen kişinin takipçilerinin karşısına çıkmanızı sağlayabilir.

İnstagram Keşfete Düşme Hilesi

2 thoughts on “İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

Bir Cevap Yazın