Instagram Bir Özelliğine Veda Ediyor

Instagram, kullanıcıların en çok işine yarayan ve kendilerine kolaylık sağlayan özelliğine veda etmeye hazırlanıyor. Instagram yukarı kaydırma özelliği ile ilgili herkesi şaşırtacak bir karar verdi. 2016 yılından itibaren kullanıcıların paylaşımlarına bağlantı eklemesini sağlayan yukarı kaydırma yöntemi, herkes için en popüler özelliklerin başında yer alıyor. Birçok kullanım alanına katkıda bulunan bu özellik, yüklediğiniz bir videoya veya kendi web sitenize direkt olarak takipçilerinizi yönlendirebilmenizi sağlıyor.

Instagram Yukarı Kaydırma Özelliği Kalkıyor

Instagram Yukarı Kaydırma Özelliği Kalkıyor

Instagram, yukarı kaydırma özelliğini 30 Ağustos 2021 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı. Bu özelliğin yerine kullanıcıları için Bağlantı Çıkartması adı verilen bir sistem getireceğini duyurdu. Kullanıcılar hikaye kısmına link eklemek için çıkartmaları kullanacaklar. Instagram’a giriş yapanlar, ana sayfanın üst kısmında yer alan uyarı mesajı ile karşılaşacaklardır. Bağlantı Çıkartması özelliğinin kullanımı, öncelikle çıkartmanın bağlantı vermesini istediğiniz internet adresini ilgili kısma eklemeniz gerekiyor. Hikayenizi görebilen herkes çıkartmaya dokunup, gönderdiğiniz bağlantıyı açabilecek.

Bağlantı Çıkartmasını Kullanabilecek Kullanıcılar

Bağlantı Çıkartmasını Kullanabilecek Kullanıcılar

 Instagram’da yukarı kaydırma özelliğini sadece 10 bin üzeri takipçisi olan veya mavi tik almış Instagram hesapları kullanabiliyordu. Bağlantı Çıkartması özelliğini, hangi hesapların kullanabileceği hakkında net bir bilgi şu an için bulunmuyor. İhtimaller arasında, 10 bin üzeri takipçi ve mavi tık almış hesaplara bu özelliğin verilebileceği yer alıyor. Instagram, bu iki özelliğe sahip olan kullanıcılarına bir mesaj uyarısı yaptı. Ancak bu özelliği sahip olmayan kullanıcılara ise bildirim gelmedi. Şimdiden kullanıcılar Bağlantı Çıkartması özelliğini kullanabiliyor, şu an yukarı kaydırma özelliğini kullanan hesaplar bu sistemi deneyebilirler.

BONUS: Telefon Numarasından Instagram Hesabı Bulma

Instagram her zaman arama yerine yazdığım kullanıcının hesabını direkt göstermiyor. Bu yüzden telefon numarası sayesinde, kullanıcı adından bulamadığımız hesabı veya kendi hesabımız ile ilgili bir durum olduğunda bu durum yardımcı olacaktır. Bu yöntem özellikle takip edilen bir kullanıcının eski kullanıcı adını bulmak için kullanılır. Örneğin önceden takip ettiğiniz kişi hesabını kapatıp, yeni hesap açtığında kullanıcının numarası sayesinde bulabilirsiniz. Bu durumun nasıl yapacağınız videomuzda sizler için detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Bir Cevap Yazın