Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Alma Sıralamasında Türkiye Birinci Oldu

Türkiye’nin uzun zamandır gündeminde yer alan ve zaman zaman tartışılan konulardan bir tanesi yabancıların ülkemizdeki statü durumları oluyordu. Mülteciler zaten bir süredir, Türkiye’nin en büyük sorunu haline gelmiş durumda. Bir de Türkiye’den vatandaşlık almak için uğraşan yabancılar var. Devlet tarafından alınan bir karara göre Türkiye’de 250 bin dolar yatırım yapanlar, artık Türk vatandaşlığı kazanabilecek.

Türkiye'ye Vatandaşlık İçin Geliyorlar

Vatandaşlık almak isteyen kişilerin genellikle başvuru yaptığı danışmanlık şirketlerinden biri olan Harvey Law Group, İstanbul’da bir ofis açtı. Harvey Law Group’un yönetici ortaklarından Jean-Francois Harvey, Türkiye’nin yatırımla vatandaşlık noktasında dünya birincisi olduğunu söyledi ve bu olayın aşamalarını ve nasıl olduğunu detaylı şekilde açıkladı.

Son Yıllardaki En Popüler Vatandaşlık Programı Türkiye’nin

Son Yıllardaki En Popüler Vatandaşlık Programı Türkiye'nin

Özellikle, geçmişteki son 10 yıla baktığımızda vatandaşlık alma programlarından Turkey CIP(Türkiye Yatırım Yolu ile Vatandaşlık Programı) 2018 yılında büyük düşüş yaşamıştı. 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürmesinin ardından düşüşü, hızlı toparlayıp sonrasında düzeltmeyi başardı. Türkiye’nin 2020 CIP’si için tam yıl rakamlarına henüz belli değil. 2020 tahminlerine göre, Türkiye’ye yapılan başvuruların ABD’ye yapılan başvuruları da geçtiği yönünde olması bekleniyor. Korona sonrası Türkiye için vatandaşlık başvuruları patlama yapacağı yönünde olacağını söyledi.

Türkiye’nin Zirvede Yer Almasını Sağlayan Özellik

Türkiye'nin Zirvede Yer Almasını Sağlayan Özellik

Türkiye, yatırım yoluyla vatandaşlık için en çok başvurulan ülke olarak zirvede yer alıyor. Bunun başlıca sebepleri arasında Türkiye’nin misafirperverliği geliyor. Sonrasında ülke bu vatandaşlık hakkına kazananlardan gelir elde ediyor, bu da önemsenen detaylar arasında yer alıyor. Özellikle Asya ülkelerinden; Malezya, Bangladeş, Pakistan, Endonezya ve Tayland gibi ülkelerden çoğu insan Türkiye’ye bunun için geliyor. Türkiye ile ABD arasındaki vize anlaşması sayesinde pasaportunuz işinize daha çok yarayacak. İlk olarak, Türk vatandaşı oluyorlar ve sonrasında yeşil kart almak için Amerika’ya gidiyorlar.

2021 Başvuru Taleplerinin En Çok Olduğu Yıl Olacak

2021 Başvuru Taleplerinin En Çok Olduğu Yıl Olacak

Yatırımcı göçmenlerin ağırlıklı olarak gelişmekte olan ekonomilerden geldiği görülüyor. Harvey” Yatırım göçünün dünya ekonomisinde önemli yeri vardır.” diye belirterek, pazardaki şirketlerin yalnızca çeşitli programların bir parçası olarak doğrudan katkıda bulunan yatırımlar, bağışlar ve ücretler ile birlikte yaklaşık 21,4 milyar ABD dolarlık bir hacme ulaştığını açıkladı. Harvey, sözlerine ”2020’de, program katılımının önündeki pratik zorluklar nedeniyle bu toplamda bir düşüş oldu, ancak 2021 toplamının 2019’u aşmasını bekliyoruz.” ilave ederek açıklamalarını tamamladı.

Bir Cevap Yazın