Şifresi Unutulmuş Telefonu Açma (Android)

Bir telefonda gizliliği sağlayan en önemli etken olan telefon şifresi unutulduğu zaman sahibinin bile telefonu kullanmasına engel olabiliyor. Bu durumla karşılaştıysanız şifresi unutulmuş Android telefon nasıl açılır sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz.

şifresi unutulmuş telefonu açma android

Şifresi Unutulmuş Android Telefon Nasıl Açılır?

Öncelikle telefonunuzun ekran deseni şifresini unuttuysanız birkaç hatalı girişten sonra altta çıkan butona tıklayarak Google hesabınızla sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak yeni telefonların çoğunda bu özellik artık bulunmamakta. Daha fazla bilgi için ilgili forma göz atabilirsiniz.

Ekran kilidini unuttuğunuzda büyük ihtimalle telefonunuza ait verileri kaybedeceksiniz demektir. Eğer daha önce cihaz yöneticisi olarak belirlediğiniz bir uygulama varsa bu uygulamaların yönetim panellerine giriş yaparak şifrenizi değiştirebillirsiniz. (Örneğin telefonunuzda Turkcell Cebim Güvende kurulu ve yetkilendirilmiş haldeyse Turkcell’in güvenlik sayfasına giriş yapıp telefonunuza dokunmadan şifresini değiştirebilirsiniz.)

unutulmuş ekran kilidi şifresi açma samsung

Android Ekran Kilidini Unuttuysanız Ne Yapmalısınız?

Eğer böyle bir imkanınız yoksa son şans olarak telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Samsung, Lg, Xiaomi, Sony telefon şifresi ya da ekran kilidini unuttuğunuzda fark etmeksizin uygulayacağınız işlem aynıdır.

Öncelikle telefonunuzu kapatıp (kapanırken şifre istiyorsa şarjının bitmesini bekleyin) ardından ses açma ve ekran kilitleme tuşuna aynı anda basılı tutarak telefonunuzu açın.

lg ekran kilidi şifresini unuttum

Telefonunuzun ekranı açıldıktan sonra karşınıza siyah bir arayüz ekranı gelecektir. Burada bulunan Factory Reset butonuna tıklayın.

şifresi unutulmuş telefonu açma android
Factory Reset’e basmanızın ardından tüm dosyalarınız silinecektir.

Ardından telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacak ve sıfırlanacaktır. Unutmayın bu işlem tüm verilerinizi siler. Artık telefonunuz sıfır alınmış yeni bir telefon gibi olup şifre istemeyecektir.

Telefon Şifresini Ekran Kilidini Kırma

Maalesef ki şifrenizi unuttuğunuzda ekran kilidini kıramazsınız. Telefon şifresi kırma işlemi sadece bir hayal ürünü olup mümkün değildir. İster Samsung ekran kilidi kırma olsun ister başka marka; işletim sistemi bunun önlemini önceden almıştır.

2 thoughts on “Şifresi Unutulmuş Telefonu Açma (Android)

Bir Cevap Yazın