Windows’u Etkinleştir Uyarısını Kaldırmak

Windows‘ta bildiğiniz üzere bazı durumlarda ekranın sağ alt köşesinde sönük bir yazı fontuyla “Windows’u Etkinleştir” uyarısı gelmekte. Bu uyarı zamanla çok sinir bozucu bir hal alabilmekte. Bu yazımızda Windows 8 ve Windows 10 üzerinde bu uyarının nasıl kaldırıldığını bu anlatacağız.

Bu uyarının tamamında “Windows’u Etkinleştir Windows’u etkinleştirmek için ayarlara gidin” yazmaktadır. Ayarlarda Windows’u eski bir sürümden yükseltenlerin yapabileceği bir şey bulunmuyor. Bilgisayarına doğrudan yeni Windows sürümlerini kuranların ise lisans anahtarı girmesi gerekmektedir. Ancak bazen lisans anahtarı kullanıcılarda bulunmayabiliyor ya da Windows anahtarı doğrulayamayabiliyor.

windows'u etkinleştir uyarı kaldırma

Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma

Windows’u etkinleştir yazısını kaldırmak için bu uygulamaya ihtiyacınız var. Şuan bu yazıyı kaldırmanın programsız bir yolu bulunmuyor. Bu uygulamayı açtıktan sonra açılan pencerede “install” butonuna basıp işlemin tamamlanmasını beklemelisiniz. Uygulama resimde görüldüğü gibi bir ekrana sahiptir.

Windows 10 Uyarı Yazısı Kaldırma

İndirmek için tıklayınız.

İşlem tamamlandıktan sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Ancak henüz yazı gitmemiş olacak. Yazının gitmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yazının gitmiş olduğunu göreceksiniz ancak yine de zaman zaman bu uyarı tekrar ortaya çıkabilmekte. Şuanlık her çıktığında bu uygulamayı kullanmaktan iyi biz çözüm yolu bulunmuyor. Siz de yardımcı olmak için yorumlarda alternatif yöntemlerden bahsedebilirsiniz.

Ayrıca konu ile ilgili bir videomuz da bulunmaktadır.

Windows’u Etkinleştir Uyarısını Kaldırmak” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın