Windows’u Etkinleştir Uyarısını Kaldırmak

Windows‘ta bildiğiniz üzere bazı durumlarda ekranın sağ alt köşesinde sönük bir yazı fontuyla “Windows’u Etkinleştir” uyarısı gelmekte. Bu uyarı zamanla çok sinir bozucu bir hal alabilmekte. Bu yazımızda Windows 8 ve Windows 10 üzerinde bu uyarının nasıl kaldırıldığını bu anlatacağız.

Bu uyarının tamamında “Windows’u Etkinleştir Windows’u etkinleştirmek için ayarlara gidin” yazmaktadır. Ayarlarda Windows’u eski bir sürümden yükseltenlerin yapabileceği bir şey bulunmuyor. Bilgisayarına doğrudan yeni Windows sürümlerini kuranların ise lisans anahtarı girmesi gerekmektedir. Ancak bazen lisans anahtarı kullanıcılarda bulunmayabiliyor ya da Windows anahtarı doğrulayamayabiliyor.

windows'u etkinleştir uyarı kaldırma

Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma

Windows’u etkinleştir yazısını kaldırmak için bu uygulamaya ihtiyacınız var. Şuan bu yazıyı kaldırmanın programsız bir yolu bulunmuyor. Bu uygulamayı açtıktan sonra açılan pencerede “install” butonuna basıp işlemin tamamlanmasını beklemelisiniz. Uygulama resimde görüldüğü gibi bir ekrana sahiptir.

Windows 10 Uyarı Yazısı Kaldırma

İndirmek için tıklayınız.

İşlem tamamlandıktan sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Ancak henüz yazı gitmemiş olacak. Yazının gitmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yazının gitmiş olduğunu göreceksiniz ancak yine de zaman zaman bu uyarı tekrar ortaya çıkabilmekte. Şuanlık her çıktığında bu uygulamayı kullanmaktan iyi biz çözüm yolu bulunmuyor. Siz de yardımcı olmak için yorumlarda alternatif yöntemlerden bahsedebilirsiniz.

Ayrıca konu ile ilgili bir videomuz da bulunmaktadır.

5 thoughts on “Windows’u Etkinleştir Uyarısını Kaldırmak

 • 30 Ekim 2019 tarihinde, saat 19:08
  Permalink

  yükledik install dedik bize güvenin az kaldı gibi aralarda tehlike arz eden mesajlar gördük çok uzun bir zaman geçti yazı kalktı ertesi gün yazı gene vardı bilgisayarıma ne yüklemiş oldunuz kişisel bilgilerimi aldınız şüphedeyim başıma iş gelirse sizi şikayet edeceğim bilginize.

  Yanıtla
  • 1 Kasım 2019 tarihinde, saat 00:26
   Permalink

   Merhaba, Teknoloji Elçileri olarak aynı programı bizler de kullanıyoruz ve iki yıl boyunca herhangi bir sıkıntısını görmedik. Tek olumsuz yanı Windows’u Etkinleştir yazısını bir süreliğine yok edebiliyor olmasına rağmen bir süre sonra yazının tekrar ortaya çıkması sebebiyle verimsiz kalması. Yüksek ihtimalle Windows güncellemeleri yapıldığı zaman yazı otomatik olarak geri gelmekte ve uygulama bu konuda yetersiz kalmakta.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın