iPhone’da Konum Paylaşmak

iPhone cihazınızda bulunan konum bulma özelliği aradığınız yeri bulmak ya da nerede olduğunuzu anlamak konusunda çok yardımcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra konumunuzu tespit ettikten sonra bir arkadaşınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Böylece o da sizin yerinizi daha rahat bulabilecektir.

Konum Paylaşma

Öncelikle harita uygulamasını açtığınız zaman eğer gps‘iniz açıksa konumunuz otomatik tespit edilecek ve görseldeki gibi mavi şekilde işaretlenecektir. Mavi butona tıklayın.

iphone konum paylaşma

Tıkladıktan sonra karşınıza bir açılır sayfa gelecektir. Bu sayfada görünen mavi renkteki “konumu paylaş” butonuna tıklamalısınız.

gps konum iphone paylaşma

Sonrasında yeni bir menü açılacak ve bu menüde konumunuzu hangi uygulamayla paylaşmak istediğiniz sorulmaktadır. İleriye doğru sürükleyerek cihazınızda yüklü olan diğer uygulamalara (örn. Whatsapp, Messenger gibi) ulaşabilirsiniz.

iphoneda kullanıcılarla konum paylaşmak nasıl yapılır

Mesela birisiyle buluşmak istiyorsunuz diyelim. Konumunuzu Whatsapp’tan ona gönderdiğiniz zaman o da haritadan sizin konumunuzu görebilecek ve navigasyon özelliği sayesinde yanınıza yol tarifi alabilecektir.

Aradığınız şey Sahte Konum Paylaşma ise bunu arıyor olmalısınız.

Bir Cevap Yazın