Payoneer Ödeme Talebi Çıkmıyor Sorunu Çözümü

Uluslararası para gönderme servisi Payoneer özellikle diğer ülkelerle çalışan kişilerin çoğu zaman hayatını kurtarabilecek bir servistir. Bu servis getirdiği kolaylıkların yanı sıra ister istemez bazı sorunlarla da karşımıza çıkabilmektedir. Bu sorunlardan biri de yaptığınız iş karşılığı ödeme almak istediğinizde “ödeme al” eğer İngilizce kullanıyorsanız da “Payment Request” seçeneğinin bulunmaması sorunudur. Sorunun çözümü basit olmasına rağmen hiçbir yerde çözümle ilgili bir şey yazmamaktadır.

Ödeme Al Seçeneğini Neden Göremiyorum

Request Payment Seçeneği Nasıl Aktif Edilir
Bahsedilen Sorunu Yaşayan Bir Hesaba Ait Ekran Görüntüsü

Ödeme al seçeneği kişisel hesaplarda bile kullanılabilir olmasına karşın bu özelliği kullanmanıza engel olacak iki durum vardır. Bunlardan birisi kimlik doğrulaması yapmamış olmanız ancak kimlik doğrulaması yapmamanıza rağmen “receive” sekmesinin altında “bir ödeme talep edin” seçeneğini görebilmeniz gerekmektedir. Bu özelliği kullanmak istediğinizde kimliğinizi doğrulamanız tekrar istenecektir.

Bir diğer sebep ise hesabınızın bir şirkete, maaş hesabına, freelancer sayfasına (fiverr, shutterstock gibi) bağlı olmasıdır. Bu tarz işler için açılan hesaplar sadece şirketlerden ödeme alabilecek şekilde düzenlendiği için “request a payment” seçeneğini görememektedirler.

Request Payment Seçeneği Nasıl Aktif Edilir?

Sorun çözüldükten sonra sekmeler bu şekilde olmaktadır.

Hesabınızda bu özelliğe erişemiyorsanız aynı kimlik aynı telefon bilgilerinizi kullanarak yeni bir Payoneer hesabı açmalısınız. Payoneer uluslararası denetlemelere tabi olduğu için kimlik sahteliği ve dolandırıcılık konusunda çok katı olmasına rağmen bazı durumlarda kullanıcılara iki hesap açabilecekleri istisnalar sunmaktadır. Bu durum da onlardan biridir ve iki hesapta da aynı kimliğinizi gönderdiğinizde onay verilmektedir.

Ödeme Talebi Nasıl Oluşturulur?

Request a payment” sayfasına tıklamanızın ardından sizden yaptığınız iş ve internet siteniz gibi birkaç bilgi daha istenecektir. Ardından gelen sayfada ödeme alacağınız kişi hakkında bazı bilgiler girmeniz gerekecektir. Bu bilgiler ise şu şekildedir;

  • İsim Soyisim;
  • Mail Adresi;
  • Ülke;

Bu bilgilerin ardından kişiye ödeme yapması için gönderebileceğiniz bir link gelecektir ödeme sayfası aşağıdaki gibidir.

Bu noktadan sonra yapılan ödeme hesabınıza geçecek ve istediğiniz gibi yönetebileceksiniz.

Payoneer Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Hesabınızdan para çekmek için üstte bulunan menülerdeki “para çekme” sekmesine gitmelisiniz. Bu sayfada zaten üye olurken onayladığınız banka hesabınıza paranızı yatırmanız için onay verme imkanınız olacaktır. Payoneer’de 50 dolar altındaki paralarınızı çekememektesiniz.

İnternetten Para Kazanmanın Diğer Yolları

Konuyla ilgili yeteneklerinizi global işlerde kullanarak dolarla para kazanmanızı sağlayacak yöntemleri ve internet sitelerini de aşağıda listeledik. Bu yazıya da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın