Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Yolları (10 gb ve üstü)

Teknolojinin gelişmesiyle sahip olduğumuz dosyaların boyutlarının da teknoloji kadar hızlı bir şekilde yükseldiği bir gerçek. Bu gerçek bize daha kaliteli ve etkili içerikler sunsa da uzaktan dosya gönderimi konusunda zorluklar yaşatabilmektedir. Bu konuda pek çok kullanıcının aklına gelen alternatif çözümler olsa da çoğu etkisiz kalmakta ya da karşılarına ücretli servisler çıkmaktadır. 10 gb boyutlu dosya göndermek için hangi ücretsiz yolu kullanabilirsiniz alternatifleri bir inceleyelim.

e-Posta Yoluyla 10 gb Dosya Gönderilebilir mi?

e-Posta Yoluyla 10 gb Dosya Gönderilebilir mi

e-Posta servisleri postalara dosya ekleme izni verseler de bu izinler genellikle 30 – 50 mb gibi düşük boyutlarla sınırlı tutulmaktadır. Bu yüzden 10 gb boyundaki bir dosyayı göndermek için e-Posta kullanmak pek mümkün değildir.

WeTransfer ile Ücretsiz 10 GB Dosya Gönderme

Son zamanlarda en popüler dosya transfer uygulaması olan WeTransfer normal şartlarda en fazla 2 gb boyutuna sahip dosyaları göndermenize imkan tanıyor. Bu sebeple dosyalarınızı parça parça arşivleyerek WeTransfer’e yükleyebilirsiniz. Bu yöntem sadece WeTransfer değil TransferNow gibi dosya göndermeyi sağlayan tüm sitelerde işe yarayacaktır. Öncelikle Winrar kullanarak göndermek istediğiniz dosyayı seçin

WeTransfer ile Ücretsiz 10 GB Dosya Gönderme

Ardından arşive ekle seçeneği kısmında arşivin 2gb olarak bölünerek oluşturulmasını (görselde sol alt köşede görülmektedir) isteyin. Böylece dosyalarınız iki gb’ı geçmeyen arşivler halinde bölünecek ve bu dosyalar WeTransfer’e ücretsiz olarak yüklemeye uygun olacaklardır.

transfernow ile 10 gb dosya gönderme

10 GB Boyutundaki Büyük Dosyaları Tek Parça Halinde Gönderme

Bu durumda kullanmanız gereken servisler Yandex Disk ya da Google Drive gibi hizmetlerdir. Örnek olarak Google Drive’a giriş yaptığınız zaman size 15 gb depolama alanı vermektedir. Depoladığınız dosyaları sonrasında diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve onların indirmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem ücretsiz hem de zahmetsiz bir dosya transferi gerçekleştirmiş olacaksınız.

google drive ile 10 gb boyutunda dosya paylaşma

Yüklediğiniz dosyaları seçtikten sonra yukarıdaki görselde okla işaret edildiği gibi paylaş butonuna tıklayarak herkese ya da belirli kişilere açık hale getirebilir ve indirmelerini sağlayabilirsiniz. Sol taraftaki depolama alanı çubuğu da 15 gb’lık alanın ne kadarını kullandığınızı göstermektedir.  Amacınız sadece fotoğraf ve video depolamaksa bu durumda 100 gb gibi depolama alanlarını bile sorun etmeyecek Yandex Disk ayrıntılarına aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın